Warszawa
wtorek 19 marca • 2024
Strona głównaSPORTKOSZYKÓWKAArgentyna silniejsza od Biało-Czerwonych na MŚ 2019 w koszykówce

Argentyna silniejsza od Biało-Czerwonych na MŚ 2019 w koszykówce

Argentyna pokonała reprezentację Polski 91:65 na mistrzostwach świata w Chinach. To oznacza, że Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie I i w ćwierćfinale zagrają z Hiszpanią. Spotkanie zostanie rozegrane we wtorek o godz. 15:00.

Marcos Delia w pierwszych minutach spotkania był nie do zatrzymania pod koszami – dzięki niemu rywale mieli inicjatywę w ofensywie. Mateusz Ponitka i Aaron Cel starali się na to odpowiadać, jednocześnie utrzymując kadrę w grze. Rywale ciągle koncentrowali się jednak na zdobywaniu punktów bliżej kosza, a w dodatku Biało-Czerwoni notowali straty. Dzięki Nicolasowi Brussino po 10 minutach było 20:14.

Drugą kwartę Argentyńczycy rozpoczęli od małej serii 5:0, a trener Mike Taylor poprosił o przerwę. Ekipa z Ameryki Południowej nie pozwalała na zbyt wiele w ofensywie i kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Dodatkowo, świetnie zaczął grać Gabriel Deck – dzięki niemu ich przewaga wzrosła do 14 punktów. Straty starał się odrabiać aktywny Damian Kulig, a swoje robił też A.J. Slaughter – w tym momencie było to zdecydowanie za mało. Ostatecznie po pierwszej połowie było 42:27.

Slaughter i Cel pozwolili wejść kadrze w drugą połowę z nową energią – po kontrze tego pierwszego Polacy zbliżyli się na dziewięć punktów. Kilka niecelnych późniejszych rzutów sprawiło jednak, że Argentyna ponownie miała szansę na wykorzystywanie szybkiego ataku. Po trójce Patricio Garino przewaga tego zespołu ponownie wynosiła aż 18 punktów. To nie był koniec ofensywnych popisów drużyny trenera Sergio Hernandeza. Po trafieniu Luisa Scoli ta część spotkania zakończyła się wynikiem 41:70.

Ostatnia część meczu nie przyniosła znacznej zmiany rezultatu. Więcej minut od trenera Mike’a Taylora dostali Karol Gruszecki oraz Michał Sokołowski i nieźle to wykorzystywali. Dodatkowo, na parkiecie pojawili się również Kamil Łączyński i Dominik Olejniczak, a to oznaczało odpoczynek dla zawodników pierwszej piątki. Ostatecznie Argentyna wygrała 91:65 i to ona zajęła pierwsze miejsce w grupie I.

Ćwierćfinałowe spotkanie mistrzostw świata reprezentacja Polski rozegra we wtorek o godz. 15:00 w Szanghaju – rywalem będzie Hiszpania.

Polska – Argentyna 65:91 (14:20, 13:22, 14:28, 24:21)

Punkty dla Polski: A.J. Slaughter 16 (2), K. Gruszecki 11 (1), M. Sokołowski 9 (1), A. Cel 6, A. Waczyński 6 (2), D. Kulig 5, A. Balcerowski 4, M. Ponitka 4 (1), A. Hrycaniuk 2, D. Olejniczak 2, K. Łączyński 0, Ł. Koszarek 0,

Punkty dla Argentyny: L. Scola 21 (1), M. Delia 12, N. Brussino 10 (1), M. Fjellerup 9 (1), G. Deck 9, P. Garino 9 (1), N. Laprovittola 7 (2), F. Campazzo 7 (1), L. Redivo 4, L. Vildoza 3 (1), T. Gallizzi 0, A. Carraro 0.

(źródło: koszkadra.pl)

Zobacz więcej w kategorii: Koszykówka