14.6 C
Warszawa
piątek 12 kwietnia • 2024
Strona głównaFILMAKCJA • SCIENCE-FICTIONALICIA VIKANDER PRZEOBRAŻA SIĘ DO ROLI W NAJNOWSZEJ WERSJI TOMB RAIDERA

ALICIA VIKANDER PRZEOBRAŻA SIĘ DO ROLI W NAJNOWSZEJ WERSJI TOMB RAIDERA

Zdobywczyni Oscara Alicia Vikander („Ex-machina”, „Dziewczyna z portretu”) już wkrótce pojawi się na ekranach w nieznanym dotąd wcieleniu, jako bohaterka kina akcji. Zagra młodą Larę Croft w nowej opowieści o jednej z najpopularniejszych postaci popkultury. „Tomb Raidera” oglądać będziemy w kinach od 6 kwietnia.

Tymczasem fani serii mają szansę zajrzeć za kulisy powstawania wyczekiwanego filmu. Magnus Lygdback, trener takich gwiazd jak Katy Perry czy Britney Spears, odpowiedzialny za fizyczne przygotowanie Alicii Vikander do roli Lary Croft, zdradził magazynowi „Hollywood Reporter”, jakim wyzwaniom musiała stawić czoło aktorka podczas intensywnych treningów, które wystartowały na siedem miesięcy przed początkiem zdjęć.

Zobacz również: Pitbull. Ostatni Pies – jest już oficjalny zwiastun filmu! W kinach od 15 marca

Przede wszystkim drobnej postury Vikander ciężko pracowała nad powiększeniem masy mięśniowej. Aktorce, byłej baletnicy, na pewno nie brakuje sprawności ani zręczności, jednak potrzebowała siły, by sprostać akrobatycznym niemal scenom wspinania się w jaskiniach czy nurkowania pod statkami. – To współczesna Lara Croft, kobieta niezależna. Sądzę, że dokładnie tego świat dzisiaj potrzebuje – mówił Lygdback. Budowie masy mięśniowej towarzyszyła zmiana diety. Vikander całkowicie zrezygnowała z cukru, a posiłki spożywała co trzy godziny. W zależności od cyklu treningowego, na śniadanie zjadała trzy lub cztery jajka. Trening obejmował sztuki walki, łucznictwo, wspinaczkę oraz codzienne zajęcia na siłowni. – Alicia jest nieprawdopodobnie pracowita – nie krył uznania dla swej podopiecznej Lygdback. – Najtrudniej było zmusić ją, by wzięła jeden dzień wolnego na regenerację.

Tomb Raider – drugi polski zwiastun:

Na ekranie, obok Alicii Vikander, zobaczymy także Waltona Gogginsa („Django”, „Nienawistna ósemka”) i Dominica Westa („The Wire”, „300”). Lara Croft to niepokorna córka zaginionego przed laty ekscentrycznego podróżnika. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży swoich lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano Tomb Raidera?

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze