18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaSPORTAdam Kownacki pokonał Charlesa Martina!

Adam Kownacki pokonał Charlesa Martina!

Adam Kownacki (18-0, 14 KO) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Charlesa Martina (25-1-1, 23 KO) podczas gali w Barclays Center na Brooklynie.

Walka trwała pełne 10 rund, ale mało kto z ekspertów obstawiał, że obaj pięściarze przeboksują pełen dystans. Kownacki przed walką zapowiadał, że zamierza ważyć nieco więcej od swojego rywala i to się sprawdziło. Ważył o 8 kilogramów więcej (119,4 kg – Kownacki, 111,5 kg – Martin), przez co Martin miał spore problemy z przepchnięciem Adama.

Polak przez wszystkie rundy nacierał na swojego rywala, nie dając mu chwili wytchnienia. Martin dopiero w 7 rundzie złapał swój rytm, ale dla niego było już za późno. 10 runda była jedną z lepszych bokserskich rund w tym roku. Obaj pięściarze poszli na wymianę ciosów i gdy Martin zasypał Adama potężnymi ciosami, po których Polak zaczął się chwiać na nogach, nagle ku zdziwieniu wszystkich, Kownacki odpowiedział tym samym i był bliski znokautowania Amerykanina.

Wszyscy trzej amerykańscy sędziowie punktowali pojedynek 96-94 na korzyść Adama Kownackiego, który w dalszym ciągu pozostaje niepokonany.

Zobacz więcej w kategorii: Sporty walki

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze