Adam Kownacki (18-0, 14 KO) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Charlesa Martina (25-1-1, 23 KO) podczas gali w Barclays Center na Brooklynie.

Walka trwała pełne 10 rund, ale mało kto z ekspertów obstawiał, że obaj pięściarze przeboksują pełen dystans. Kownacki przed walką zapowiadał, że zamierza ważyć nieco więcej od swojego rywala i to się sprawdziło. Ważył o 8 kilogramów więcej (119,4 kg – Kownacki, 111,5 kg – Martin), przez co Martin miał spore problemy z przepchnięciem Adama.

Polak przez wszystkie rundy nacierał na swojego rywala, nie dając mu chwili wytchnienia. Martin dopiero w 7 rundzie złapał swój rytm, ale dla niego było już za późno. 10 runda była jedną z lepszych bokserskich rund w tym roku. Obaj pięściarze poszli na wymianę ciosów i gdy Martin zasypał Adama potężnymi ciosami, po których Polak zaczął się chwiać na nogach, nagle ku zdziwieniu wszystkich, Kownacki odpowiedział tym samym i był bliski znokautowania Amerykanina.

Wszyscy trzej amerykańscy sędziowie punktowali pojedynek 96-94 na korzyść Adama Kownackiego, który w dalszym ciągu pozostaje niepokonany.

Zobacz więcej w kategorii: Sporty walki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Superstarcie mistrzów walką wieczoru gali KSW 47. Phil de Fries vs Tomasz Narkun!

Mistrz wagi półciężkiej KSW oraz pierwszy zawodnik, który