Aż 572 graczy, w sześciu kategoriach wiekowych, walczyło w Kędzierzynie-Koźlu walkę o mistrzostwo Polski Oldboyów. Triumfowali siatkarze z Rybnika, Szczecina, Kędzierzyna-Koźla, Jaworzna, Pobiedzisk oraz Jastrzębia-Zdroju.

Siatkarze powyżej 35 roku życia mieli w sumie do rozegrania aż 88 meczów. Wszystkie mecze rozgrywane były w Hali Widowiskowo-Sportowej Azoty, w której na co dzień grają wicemistrzowie Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Patronat nad imprezą miał Polski Związek Piłki Siatkowej, a sponsorem głównym była firma Orlen.

Wyniki Orlen XXIII Mistrzostw Polski Oldboyów:

Kategoria 35+

Wyniki fazy grupowej:
JSW Jastrzębie Borynia – Volley Club Warszawa 1-2 (18:25, 25:22, 12:25);
Leśna Perła Damons Rybnik – Alu-Project Legnica 2-0 (25:0, 25:0);
Volley Club Warszawa – Leśna Perła Damons Rybnik 2-0 (26:24, 25:17);
JSW Jastrzębie Borynia – Alu-Project Legnica 0-2 (16:25, 13:25);
Alu-Project Legnica – Volley Club Warszawa 2-0 (25:17, 25:23);
Leśna Perła Damons Rybnik – JSW Jastrzębie Borynia 2-0 (25:18, 25:14)

Wyniki rundy finałowej:
O 3. miejsce: Alu-Project Legnica – JSW Jastrzębie Borynia 2-0 (25:17, 25:19);
O 1. miejsce: Leśna Perła Damons Rybnik – Volley Club Warszawa 2-0 (25:22, 25:22).

Klasyfikacja końcowa:
1. Leśna Perła Damons Rybnik
2. Volley Club Warszawa
3. Alu-Project Legnica
4. JSW Jastrzębie Borynia

Kategoria 40+

Wyniki fazy grupowej:
Grupa A
Fujifilm Łódź – BestCan-Kaman Volley1-2 (18:25, 25:17, 9:15);
Kaniasiatka Gostyń – Pyrysbud Ostrołęka 0-2 (0:25, 0:25);
BestCan-Kaman Volley – Pyrysbud Ostrołęka 2-0 (25:18, 25:21);
Fujifilm Łódź – Kaniasiatka Gostyń 2-1 (22:25, 25:14, 21:19);
Kaniasiatka Gostyń – BestCan-Kaman Volley 0-2 (18:25, 15:25);
Pyrysbud Ostrołęka – Fujifilm Łódź 2-0 (25:17, 34:32);

Grupa B
JSW Jastrzębie Borynia – GOSiR Oldboys Mrozy 2-0 (25:15, 25:10);
Espadon Szczecin – JSW Jastrzębie Borynia 2-1 (25:13, 19:25, 15:5);
GOSiR Oldboys Mrozy – Espadon Szczecin 0-2 (23:25, 11:25);

Grupa C
Mostostal Kędzierzyn-Koźle – KSK Elwoz Kołczygłowy 2-0 (25:12, 25:20);
Statyści Kamienna Góra – Mostostal Kędzierzyn-Koźle 0-2 (11:25, 13:25);
KSK Elwoz Kołczygłowy – Statyści Kamienna Góra 2-0 (25:18, 25:16);

Wyniki rundy finałowej:
Baraż o prawo gry w półfinale: Pyrysbud Ostrołęka – JSW Jastrzębie Borynia 2-1 (25:20, 21:25, 15:12);

Półfinały: Mostostal Kędzierzyn-Koźle – Pyrysbud Ostrołęka 2-0 (25:18, 25:22); BestCan-Kaman Volley – Espadon Szczecin 0-2 (18:25, 19:25);

O 3. miejsce: BestCan-Kaman Volley – Pyrysbud Ostrołęka 1-2 (23:25, 27:25, 13:15);

O 1. Miejsce: Espadon Szczecin – Mostostal Kędzierzyn-Koźle 2-0 (25:13, 25:23);

Klasyfikacja końcowa:
1. Espadon Szczecin
2. Mostostal Kędzierzyn-Koźle
3. Pyrysbud Ostrołęka
4. BestCan-Kaman Volley
5. JSW Jastrzębie Borynia
6. KSK Elwoz Kołczygłowy
7. Fujifilm Łódź
8. GOSiR Oldboys Mrozy
9. Statyści Kamienna Góra
10. Kaniasiatka Gostyń

Kategoria 45+

Wyniki fazy grupowej:

Grupa A
Rest Rzeszów – Sąsiedzi Gorzów 2-1 (21:25, 25:15, 15:11);
Mieszko Połczyn Zdrój – Rest Rzeszów 0-2 (21:25, 23:25);
Sąsiedzi Gorzów – Mieszko Połczyn Zdrój 0-2 (19:25, 18:25);

Grupa B
Domino Jastrząb – Kaman Volley 0-2 (17:25, 17:25);
MIR-MAR Warszawa – Domino Jastrząb 2-1 (18:25, 25:18, 15:13);
Kaman Volley – MIR-MAR Warszawa 2-0 (25:14, 25:21);

Wyniki rundy finałowej:
Półfinały: Kaman Volley – Mieszko Połczyn Zdrój 2-0 (25:14, 25:22); Rest Rzeszów – MIR-MAR Warszawa 2-0 (25:15, 25:19);

O 3. miejsce: MIR-MAR Warszawa – Mieszko Połczyn Zdrój 1-2 (25:17, 22:25, 9:15);

O 1. Miejsce: Rest Rzeszów – Kaman Volley 1-2 (25:21, 18:25, 15:17);

Klasyfikacja końcowa:
1. Kaman Volley
2. Rest Rzeszów
3. Mieszko Połczyn Zdrój
4. MIR-MAR Warszawa
5. Domino Jastrząb
6. Sąsiedzi Gorzów

Kategoria 50+

Wyniki fazy grupowej:

Grupa A
MTS Winner Czechowice-Dziedzice – Energetyka Lubin 2-0 (25:22, 25:9);
Siatkarz Turek – Stobud market Katowice 2-1 (20:25; 26:24; 15:9);
Energetyka Lubin –Stobud market Katowice 1-2 (27:25, 20:25, 13:15);
MTS Winner Czechowice-Dziedzice – Siatkarz Turek 2-1 (25:7, 23:25, 15:6);
Siatkarz Turek – Energetyka Lubin 0-2 (26:28, 15:25);
Stobud market Katowice – MTS Winner Czechowice-Dziedzice 0-2 (18:25, 21:25);

Grupa B
XXL Warszawa – Team Voley Bieszczady 2-0 (25:11, 25:10);
Kaman Volley – XXL Warszawa 0-2 (17:25, 20:25);
Team Voley Bieszczady – Kaman Volley 0-2 (21:25, 18:25);

Grupa C
Oldboje Rega Trzebiatów – Płomień Milowice 0-2 (17:25, 9:25);
KRD Wrocław – Oldboje Rega Trzebiatów 2-0 (25:17, 25:14);
Płomień Milowice – KRD Wrocław 0-2 (23:25, 19:25);

Grupa D
JSW Jastrzębie Borynia – Masters Pomorze Stal Grudziądz 2-0 (25:18, 25:13);
GOSiR Oldboys Mrozy – JSW Jastrzębie Borynia 0-2 (5:25, 14:25);
Masters Pomorze Stal Grudziądz – GOSiR Oldboys Mrozy 2-0 (25:11, 25:7);

Wyniki rundy finałowej:
Ćwierćfinały o miejsca 1-8: MTS Winner Czechowice-Dziedzice – Kaman Volley 0-2 (20:25, 17:25); XXL Warszawa – Energetyka Lubin 2-0 (25:13, 25:13); KRD Wrocław – Masters Pomorze Stal Grudziądz 2-0 (25:21, 25:16); JSW Jastrzębie Borynia – Płomień Milowice 2-0 (26:24, 25:21);

Półfinały:  Kaman Volley – KRD Wrocław 2-1 (25:20, 16:25, 15:12); XXL Warszawa – JSW Jastrzębie Borynia 0-2 (16:25, 14:25);

O 3. miejsce: KRD Wrocław – XXL Warszawa 0-2 (18:25, 21:25);

O 1. Miejsce: Kaman Volley – JSW Jastrzębie Borynia 1-2 (26:24, 19:25, 1:15);

Klasyfikacja końcowa:
1. JSW Jastrzębie Borynia
2. Kaman Volley
3. XXL Warszawa
4. KRD Wrocław
5. Płomień Milowice
6. Masters Pomorze Stal Grudziądz
7. Energetyka Lubin
8. MTS Winner Czechowice-Dziedzice
9. Stobud market Katowice
10. Team Voley Bieszczady
11. Oldboje Rega Trzebiatów
12. GOSiR Oldboys Mrozy
13. Siatkarz Turek

Kategoria 55+

Wyniki fazy grupowej:

Grupa A
Sport Partner Nowy Sącz – Sami Swoi Miasto Cieszyn 1-2 (10:25, 26:24, 11:15);
Klub Siatkarsko Kajakarski Kołczygłowy – Sport Partner Nowy Sącz 2-1 (25:21, 23:25, 15:7);
Sami Swoi Miasto Cieszyn – Klub Siatkarsko Kajakarski Kołczygłowy 2-0 (25:15, 25:21);

Grupa B
Asprod Goleniów-Szczecin – Bancery Beach Głowno 2-0 (25:15, 25:14);
Tip-Topol Pobiedziska – Asprod Goleniów-Szczecin 1-2 (18:25, 25:23, 11:15);
Bancery Beach Głowno – Tip-Topol Pobiedziska 0-2 (17:25, 15:25);

Grupa C
PGE Elektrownia Bełchatów – Old Stars Nałęczów 0-2 (20:25, 19:25);
Tornado 55 Koszalin – PGE Elektrownia Bełchatów 2-1 (25:21, 19:25, 15:8);
Old Stars Nałęczów – Tornado 55 Koszalin 2-1 (21:25, 25:12, 15:12);

Wyniki rundy finałowej:
Półfinały:  Sami Swoi Miasto Cieszyn – Asprod Goleniów-Szczecin 1-2 (18:25, 26:24, 9:15); Old Stars Nałęczów – Tip-Topol Pobiedziska 1-2 (25:22, 18:25, 5:15);

O 3. miejsce: Sami Swoi Miasto Cieszyn – Old Stars Nałęczów 0-2 (24:26, 15:25);

O 1. Miejsce: Asprod Goleniów-Szczecin – Tip-Topol Pobiedziska 1-2 (25:18, 16:25, 11:15);

Klasyfikacja końcowa:
1. Tip-Topol Pobiedziska
2. Asprod Goleniów-Szczecin
3. Old Stars Nałęczów
4. Sami Swoi Miasto Cieszyn
5. Tornado 55 Koszalin
6. Klub Siatkarsko Kajakarski Kołczygłowy
7. Sport Partner Nowy Sącz
8. PGE Elektrownia Bełchatów
9. Bancery Beach Głowno

Kategoria 60+

Wyniki fazy grupowej:

Grupa A
PH Progress Września – MOSIR Sieradz 2-0 (27:25, 25:20);
Stara Gwardia Wrocław – KS Lang Team Kołczygłowy 2-1 (25:20, 19:25, 15:11);
MOSIR Sieradz – KS Lang Team Kołczygłowy 1-2 (30:28, 17:25, 7:15);
PH Progress Września – Stara Gwardia Wrocław 2-0 (25:23, 25:19);
Stara Gwardia Wrocław – MOSIR Sieradz 0-2 (21:25, 22:25);
KS Lang Team Kołczygłowy – PH Progress Września 2-1 (17:25, 25:22, 15:11);

Grupa B
Old Boy Stary Sącz – MCKiS Oldboye Jaworzno 0-2 (13:25, 18:25);
Orlik Iłowa – Old Boy Stary Sącz 0-2 (18:25, 13:25);
MCKiS Oldboye Jaworzno – Orlik Iłowa 2-0 (25:12, 25:19);

Grupa C
Tornado Koszalin – Professional Warszawa 0-2 (13:25, 4:25);
Old Stars Nałęczów – Tornado Koszalin 2-0 (25:8, 25:16);
Professional Warszawa – Old Stars Nałęczów 2-0 (25:19, 25:18);

Wyniki rundy finałowej:
Baraż o prawo gry w półfinale: KS Lang Team Kołczygłowy – Old Stars Nałęczów 2-0 (25:10, 25:11);

Półfinały: PH Progress Września – MCKiS Oldboye Jaworzno 0-2 (17:25, 22:25); Professional Warszawa – KS Lang Team Kołczygłowy 2–0 (25:18, 25:19);

O 3. miejsce: PH Progress Września – KS LANG TEAM Kołczygłowy 2-0 (25:19, 25:13);

O 1. Miejsce: MCKiS Oldboye Jaworzno – Professional Warszawa 2-0 (25:13, 25:13);

Klasyfikacja końcowa:

1. MCKiS Oldboye Jaworzno
2. Professional Warszawa
3. PH Progress Września
4. KS Lang Team Kołczygłowy
5. Old Stars Nałęczów
6. Old Boy Stary Sącz
7. MOSIR Sieradz
8. Orlik Iłowa
9. Tornado Koszalin
10. Stara Gwardia Wrocław

Nagrody Indywidualne ORLEN XXIII Mistrzostw Polski Oldboyów:

Kategoria 35+
MVP: Arkadiusz Terlecki (Leśna Perła Damons Rybnik)
Najlepiej rozgrywający: Łukasz Lip (Leśna Perła Damons Rybnik)
Najlepiej atakujący: Michał Skrzypiński (Leśna Perła Damons Rybnik)
Najlepiej blokujący: Arkadiusz Terlecki (Leśna Perła Damons Rybnik)
Najlepiej przyjmujący: Łukasz Majęta (Leśna Perła Damons Rybnik)
Najlepiej broniący: Marcin Kryś (Volley Club Warszawa)
Najlepiej zagrywający: Marcin Kuchciński (Alu-Project Legnica)

Kategoria 40+
MVP: Krzysztof Janczak (Espadon Szczecin)
Najlepiej rozgrywający: Mariusz Dudkiewicz (Espadon Szczecin)
Najlepiej atakujący: Sebastian Świderski (Mostostal Kędzierzyn-Koźle)
Najlepiej blokujący: Jarosław Stancelewski  (Mostostal Kędzierzyn-Koźle)
Najlepiej przyjmujący: Wojciech Szczurowski (Espadon Szczecin)
Najlepiej broniący: Paweł Kuciński (Espadon Szczecin)
Najlepiej zagrywający: Robert Wykowski (PYRYSBUD Ostrołęka)

Kategoria 45+
MVP: Krzysztof Frączek (Rest Rzeszów)
Najlepiej rozgrywający: Grzegorz Goryczka (KAMAN Volley)
Najlepiej atakujący: Jacek Sowa (Rest Rzeszów)
Najlepiej blokujący: Arkadiusz Hadrowski (KAMAN Volley)
Najlepiej przyjmujący: Tomasz Paluch (KAMAN Volley)
Najlepiej broniący: Dariusz Popiwczak (KAMAN Volley)
Najlepiej zagrywający: Bartłomiej Działowski (KAMAN Volley)

Kategoria 50+
MVP: Leszek Dejewski (JSW Jastrzębie Borynia)
Najlepiej rozgrywający: Mariusz Jerzyk (KAMAN VOLLEY)
Najlepiej atakujący: Tomasz Sobolski (JSW Jastrzębie Borynia)
Najlepiej blokujący: Jacek Pasiński (XXL Warszawa)
Najlepiej przyjmujący: Dariusz Parkitny (XXL Warszawa)
Najlepiej broniący: Jerzy Zwierko (JSW Jastrzębie Borynia)
Najlepiej zagrywający: Robert Malicki (KAMAN VOLLEY)

Kategoria 55+
MVP: Przemysław Augustyniak (TIP-TOPOL Pobiedziska)
Najlepiej rozgrywający: Leszek Piętal (Asprod Goleniów-Szczecin)
Najlepiej atakujący: Jacek Kuźmiński (Asprod Goleniów-Szczecin)
Najlepiej blokujący: Krzysztof Jankowski (TIP-TOPOL Pobiedziska)
Najlepiej przyjmujący: Ryszard Szczeciński (TIP-TOPOL Pobiedziska)
Najlepiej broniący: Krzysztof Rzepka (TIP-TOPOL Pobiedziska)
Najlepiej zagrywający: Marek Kosowicz (Asprod Goleniów-Szczecin)

Kategoria 60+
MVP: Paweł Sznicer (MCKiS OLDBOYE Jaworzno)
Najlepiej rozgrywający: Piotr Czapla (MCKiS OLDBOYE Jaworzno)
Najlepiej atakujący: Aleksander Czerwiński (PROFESSIONAL Warszawa)
Najlepiej blokujący: Andrzej Patucha (MCKiS OLDBOYE Jaworzno)
Najlepiej przyjmujący: Daniel Więcek (PH Progress Września)
Najlepiej broniący: Tadeusz Gulbicki  (PROFESSIONAL Warszawa)
Najlepiej zagrywający: Witold Poinc (PH Progress Września)

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

ELIUD KIPCHOGE INSPIRUJE BIEGACZY, ABY GONIĆ ZA MARZENIAMI

Kiedy Eliud Kipchoge stawał na starcie maratonu w