7.2 C
Warszawa
wtorek 23 kwietnia • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTYGlobalny inwestor Mykoła Udianskyi angażuje się w rozwój LOTTO SuperLIGI

Globalny inwestor Mykoła Udianskyi angażuje się w rozwój LOTTO SuperLIGI

Tegoroczny sukces drugiej edycji LOTTO SuperLIGI przynosi już wymierne efekty biznesowe – do grona partnerów tej jedynej na świecie w pełni zawodowej ligi tenisa dołącza Mykoła Udianskyi, współzałożyciel firmy Prof-IT Blockchain Technology oraz właściciel czterech giełd kryptowalut, znajdujących się w światowym TOP-100 według kapitalizacji rynkowej.

Początek współpracy z cenionym i rozpoznawalnym na całym świecie biznesmenem został ogłoszony podczas konferencji prasowej w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak przekonywał Patryk Gajda, prezes zarządu SuperLiga S.A., zaangażowanie nowego inwestora pomoże w realizacji ambitnej strategii rozwoju zawodowej ligi tenisa ziemnego w Polsce.

„SuperLIGA ma potencjał, aby stać się prestiżową i globalną marką, co pokazały dwie pierwsze edycje tej inicjatywy. Okazało się, że w niczym nie ustępujemy konkurencji, a nawet więcej: możemy się poszczycić unikalnymi na skalę światową sukcesami organizacyjnymi i contentowymi” – podkreślał Patryk Gajda.

LOTTO SupeLIGA to innowacyjny projekt w pełni zawodowej ligi tenisa ziemnego, której premierowa edycja wystartowała w 2022 roku, w 100. rocznicę powstania Polskiego Związku Tenisa. Całoroczne rozgrywki prowadzą do wyłonienia czterech najlepszych zespołów (tzw. FINAL FOUR), rywalizujących o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W ostatnią niedzielę cenne trofeum zdobył zespół BKT Advantage Bielsko-Biała, a wicemistrzostwo wywalczył OSAVI Tennis Team Kalisz.

„Tenis doskonale współgra z biznesem, przynosząc wymierne korzyści obu stronom. Dzięki wsparciu takich osób jak Mykola będziemy mogli zwiększyć rozpoznawalność LOTTO SuperLIGI na arenie międzynarodowej, co będzie skutkować szybszym rozwojem marketingowym, ale również wyższym poziomem sportowym samych rozgrywek” – przekonywał Artur Bochenek, wiceprezes zarządu SuperLIGA S.A.

Jednym z głównych filarów SuperLIGI jest profesjonalizacja występujących w jej rozgrywkach klubów, w czym współpraca oraz doradztwo Mykoły Udianskyiego również będzie wyjatkowo cenne – przedsiębiorca zaangażowany był w organizację wielu międzynarodowych imprez sportowych, a także z sukcesami prowadził kilkadziesiąt kortów tenisowych w Charkowie przed rosyjską inwazją na Ukrainę.

Nowy partner LOTTO SuperLIGI od lat działa w branży cyfrowej oraz blockchain. Jest współzałożycielem firmy Prof-IT Blockchain Technology – jednego z pionierów na rynku rozwiązań typu blockchain. Za swoje osiągnięcia w rozwoju tej dziedziny został w 2022 roku nagrodzony w Cannes tytułem „Best Digital Currency Influencer 2022” podczas WIBA (ang. World Influencers and Bloggers) Awards. Mykoła jest współzałożycielem i właścicielem czterech giełd kryptowalut, znajdujących się w światowym TOP-100 według kapitalizacji rynkowej. To także jeden ze 100 najbogatszych Ukraińców według rankingu Forbes.

„Tenis to dla mnie przede wszystkim wspaniała inwestycja w rozwój nie tylko samej dyscypliny, ale uprawiających ją zawodników. Z mojego punktu widzenia szczególnie istotne jest to, że LOTTO SuperLIGA ma charakter otwarty, a w meczach i treningach biorą udział setki dzieciaków z mojej ojczyzny, które przez rosyjską inwazję nie mogą realizować swej pasji na ukraińskich kortach” – powiedział Mykoła Udianskyi.

LOTTO SuperLIGA to jednak nie tylko profesjonalne zawody, lecz także kompleksowa, atrakcyjna oferta skierowana do dzieci i młodzieży, łącząca aktywność sportową z edukacją i nawiązywaniem nowych kontaktów towarzyskich.

„Talent młodych zawodników rozwija się nie tylko dzięki treningom, ale również odpowiedniemu żywieniu, wsparciu psychologa, niekiedy pomocy finansowej. To wszystko stanowi olbrzymie pole do współpracy i przenikania się sportu oraz biznesu. A także jest kluczową kwestią w budowaniu potencjału polskich klubów tenisowych i poszukiwaniu kolejnych graczy na miarę Igi Świątek czy Huberta Hurkacza” – ocenił Patryk Gajda, prezes zarządu SuperLIGA S.A.

Sponsorem tytularnym rozgrywek SuperLIGI jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze