Warszawa
piątek 26 kwietnia • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNALEGIA WARSZAWA W LIDZE MISTRZÓW!!!

LEGIA WARSZAWA W LIDZE MISTRZÓW!!!

Po wyeliminowaniu irlandzkiego Dundalk FC na własnym stadionie Legioniści dołączyli do elitarnego grona 32 drużyn, czyli marzenia stały się faktem: polski klub po 20 latach wraca do Ligi Mistrzów! Od sezonu 1992/1993 tylko dwa razy udało się awansować polskim klubom do tych elitarnych rozgrywek. W sezonie 1995/96 dokonała tego właśnie warszawska Legia i sezon później Widzew Łódź.

Po zwycięstwie legionistów w pierwszym meczu w Dublinie 2:0, rewanż na własnym stadionie wydawał się czystą formalnością. Niestety gra warszawiaków pozostawiała wiele do życzenia. W pierwszej połowie nie potrafili skonstruować ani jednej groźnej akcji zagrażającej bramce irlandczyków. W 19 minucie w tarapaty wpędził warszawiaków Benson, który strzelił prawdopodobnie najpiękniejszą bramkę w swojej karierze. Najlepszą okazją dla Legii na zdobycie bramki był strzał zza pola karnego Adama Hlouska, który z kłopotami wybronił bramkarz Dundalk. W drugiej połowie gra Legii wyglądała trochę lepiej, akcje skrzydłami napędzali Moulin i Langil, ale Nikolić nie wychodził w tempo do podań. W 65 minucie Trener Hasi przeprowadził dobrą zmianę wpuszczając na boisko Guilherme, który od razu dał nową jakość gry. Bramkę w doliczonym czasie meczu strzelił po indywidualnej akcji Kucharczyk i tym samym uratował honor legionistów, ratując ich przed porażką z półamatorską drużyną.

Legia Warszawa – Dundalk FC  1:1 (0:1)      (pierwszy mecz 2:0 dla Legii – awans Legia Warszawa)

90′ (+2)  Kucharczyk       19′ Benson

W czwartek legioniści poznają drużyny z którymi przyjdzie im rywalizować w fazie grupowej, potencjalni rywale to:

I koszyk: Real Madryt, FC Barcelona, Leicester City, Bayern Monachium, Juventus Turyn, Benfica Lizbona, Paris Saint-Germain, CSKA Moskwa
II koszyk: Atletico Madryt, Borussia Dortmund, Arsenal Londyn, Manchester City, Sevilla FC, FC Porto, SSC Napoli, Bayer Leverkusen
III koszyk: FC Basel, Tottenham Londyn, Dynamo Kijów, Olympique Lyon, PSV Eindhoven, Sporting Lizbona, Club Brugge, Ajax Amsterdam/Salzburg/Borussia M./Celtic

– Dziś świętujemy, ale od jutra wracamy do pracy – powiedział trener Legii Besnik Hasi na konferencji prasowej po rewanżowym starciu z Dundalk FC.

(źródło: oficjalny kanał Legii Warszawa – Youtube)