10.2 C
Warszawa
piątek 26 kwietnia • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTYHOKEIŚCI PITTSBURGH PENGUINS ZDOBYLI PUCHAR STANLEYA

HOKEIŚCI PITTSBURGH PENGUINS ZDOBYLI PUCHAR STANLEYA

Hokeiści Pittsburgh Penguins po niedzielnej wyjazdowej wygranej z San Jose Sharks 3:1 zdobyli po raz czwarty w swojej historii Puchar Stanleya! W całej finałowej rywalizacji play-off w lidze NHL przeciwko Rekinom z San Jose triumfowali 4-2.

Pingwiny objęły prowadzenie w pierwszej tercji po golu Briana Dumoulina w dziewiątej minucie gry. Gospodarze wyrównali w drugiej tercji po bramce Logana Couture. 27-latek tą bramką zapewnił sobie także zwycięstwo w klasyfikacji kanadyjskiej (łącznie zdobył 29 punktów). Remis jednak nie trwał zbyt długo, niespełna 80 sekund potrzebowali goście na zdobycie kolejnej bramki – po trafieniu Krisa Letanga wyszli na prowadzenie. Ekipę z San Jose dobił minutę przed końcem Patrik Hornqvist strzelając do pustej bramki.

Poprzedni raz Pingwiny triumfowały w fazie play-off w latach:  1991, 1992 i 2009.