18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaMUZYKAINNE GATUNKI MUZYKIZAGI PREZENTUJE NOWY TELEDYSK - "PIESEK"

ZAGI PREZENTUJE NOWY TELEDYSK – „PIESEK”

Niecałe dwa tygodnie od premiery debiutanckiego albumu pt. „Kilka lat parę miesięcy i 24 dni” Zagi prezentuje intrygujący teledysk do utworu ‘Piesek’ pochodzącego z tego krążka.

Tajemnicza postać człowieka – psa, zimna noc i światła warszawskiego Mokotowa tworzą niepowtarzalny i zagadkowy klimat. Za produkcję odpowiedzialni są: Piotr Kowalik („Film Peaks”, Juvenate), który zajął się pełną realizacją i montażem klipu oraz Piotr Pazdyka, odpowiedzialny za oświetlenie.

‘Nad scenariuszem do klipu pracowaliśmy kreatywnie wszyscy. Tutaj wielkie dzięki lecą również do Krzyśka Grudzińskiego, który rzucił pomysł i pozwolił nam się nim trochę pobawić. Podczas nagrywania klipu pogoda nas nie rozpiszczała, około 3 w nocy zaczął padać śnieg, połamaliśmy kilka krzeseł, ale bez wątpienia było warto! Zawiązała się między nami wspaniała chemia i praktycznie czytaliśmy sobie w myślach – każdy włożył część siebie do tej historii. Rezultat spełnia moje oczekiwania i jestem ogromnie zadowolona, że mogę się podzielić z moimi słuchaczami teledyskiem, właśnie w takiej formie.’ – mówi Zagi.

Zobacz co przygotowała artystka i czy pies to faktycznie najlepszy przyjaciel człowieka:

Zagi pisze piosenki odkąd sięga pamięcią. Jest kompozytorką, autorką tekstów i wokalistką. Ma na swoim koncie 2 mini albumy: demo „Kilka Słów o Miłości” (2012) oraz epkę „UKE” (2013), a jej piosenki zostały już zauważone przez internetowe media i środowisko muzyczne.

W 2012 piosenkami Zagi zauroczył się gitarzysta zespołu HEY Paweł Krawczyk podczas plebiscytu „Zrób Głośniej” organizowanego przez T-mobile Music, rok później Czesław Mozil po usłyszeniu „Pieska” wręczył Zagi Złoty Wiatraczek za pierwsze miejsce podczas Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu, dzięki czemu artystka została zaproszona do wzięcia udziału w 49 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Zagi była również gościem wielu audycji radiowych. Odwiedziła między innymi Program Pierwszy Polskiego Radia, warszawskie RDC (gdzie singiel „Być” z epki UKE przez 12 tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Listy Przebojów z Charakterem), zagrała mini koncert w Eska Rock.

Wokalistka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival 2015, Spring Break 2015, Asymmetry Festiwal 2015, Songwriter Łódź festiwal 2015 oraz 2016, II Czech Ukulele Festiwal 2014, Blues nad Bobrem 2014 czy Emergenza 2013.

Podczas prac nad debiutanckim albumem „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” aranżacyjnie i producencko Zagi wsparta została przez wspaniałych, kreatywnych ludzi. Jednym z nich jest Tomek Krawczyk, mający na koncie współpracę m.in. z Melą Koteluk, Bisquit czy Zakopower, który swoimi gitarami i otwartą głową sprawił, że kompozycje Zagi nabrały nowych, intensywniejszych kolorów. Na krążku usłyszymy również Marcina Ułanowskiego na perkusji, Maćka Szczycińskiego na basie oraz wielu innych znakomitych muzyków

Piosenki, które zostały zamknięte na krążku opowiadają historie z życia Zagi, które miały miejsce na przestrzeni kilku ostatnich lat. W tych historiach biorą udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze