9.7 C
Warszawa
sobota 3 czerwca • 2023
Strona głównaBIZNESZa nami XIX Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych, raport AMRON-SARFiN zaprezentowany !

Za nami XIX Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych, raport AMRON-SARFiN zaprezentowany !

W dniach 8-9 marca w hotelu Holiday Inn w Józefowie po ponad trzech latach odbyło się bezpośrednie spotkanie przedstawicieli banków, rzeczoznawców, deweloperów i środowisk uczelnianych aktywnych w obszarze kredytowania rynku mieszkaniowego. Wśród zaproszonych gości m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Po rekordowych wynikach akcji kredytowej w roku 2021 doświadczyliśmy w roku 2022 zapaści kredytowej. Nieco delikatniej zostali potraktowani przez rynek deweloperzy mieszkaniowi. Ale co mają powiedzieć Ci, którzy potrzebują mieszkania?

Podczas XIX Kongresu Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych rozmawialiśmy o nowych rządowych programach mieszkaniowych, o możliwych nowych instrumentacja kredytowych oraz o zmieniającej się ofercie deweloperów. Przy udziale wybitnych ekspertów rynku kredytowego i mieszkaniowego pokazaliśmy prognozy dalszego ich rozwoju na najbliższych kilka lat. W programie Kongresu zadbaliśmy o to, aby Uczestnicy oraz nasi Goście mieli okazję do dyskusji oraz wymiany opinii nie tylko na w trakcie paneli, lecz również na długich przerwach kawowych oraz w trakcie uroczystej kolacji.

W drugim dniu Kongresu został przedstawiony aktualny Raport AMRON-SARFiN. Zostały zaprezentowane wnioski z najnowszej edycji Raportu. Bezpośrednio po prezentacji odbyła się dyskusja o prognozach dla rynku kredytowego i mieszkaniowego.

Organizatorem Kongresu jest działający w Związku Banków Polskich Komitet ds. Finansowania Nieruchomości oraz Centrum AMRON.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z paneli oraz z uroczystej kolacji podczas której zostały wręczone Medale Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich.

 

Panel I – Rola państwa w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych

Panel II – Jaki model rynku mieszkaniowego?

Panel III – ESG na rynku nieruchomości

Panel IV – Rola i udział doradców kredytowych w akwizycji kredytu mieszkaniowego

Przemowa Prezesa Związku Banków Polskich Pana Krzysztofa Pietraszkiewicza

Wręczenie Medali Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze