Majówka za nami, pora zacząć planować wakacje. Gdzie najbardziej opłaca się pojechać na wymarzony urlop? Jakich miejsc z kolei warto unikać, żeby nie nadwyrężyć domowego budżetu? Z myślą o wypoczywających, HomeToGo.pl przygotowało porównanie cen wiosenno-wakacyjnych destynacji w Polsce.

W Polsce w okresie wiosenno-letnim za nocleg dla 4 osób zapłacimy średnio 330 zł. Letni pobyt w stolicy naszego kraju będzie tańszy niż w sezonie wiosennym, a średnia cena dla czwórki przyjaciół spadnie z 340 zł na 330 zł. Majówkowym rekordzistą wśród polskich miast był Wrocław, w którym czteroosobowy nocleg kosztował 500 zł. Na szczęście, w lecie średnia cena dla tego miasta wyniesie 370 zł. Taniej będzie też w Poznaniu, gdzie zapłacimy średnio 308 zł za nocleg dla 4 osób. Z kolei w Krakowie w wakacje wypoczniemy średnio za 350 zł, czyli o 20 zł więcej niż w okresie wiosennym.

Sopot najdroższym kurortem nad morzem

W nadchodzącym sezonie ceny za czteroosobowy nocleg w nadmorskich kurortach znacznie wzrosną w stosunku do kosztów wiosennego pobytu i wyniosą od  345 zł w Ustce do 470 zł w Kołobrzegu (wzrost ceny aż o 70%). Pobierowo i Mielno zdrożeją średnio z 290 zł na 420 zł. We Władysławowie w okresie wiosennym czwórka przyjaciół może wydać średnio 260 zł za nocleg, jednak latem koszt ten wyniesie już 365 zł. Najbardziej stabilny pod względem cen jest Sopot – średnie ceny majówkowe i wakacyjne w tej miejscowości nie różnią się zbytnio od siebie – dla czteroosobowej rodziny to wydatek rzędu 545-555 zł za nocleg.

Urlop w górach najtańszy w Wiśle

Na majówkę warto było pomyśleć o aktywnym wypoczynku w górach i skorzystać z obniżonych po sezonie cen w górskich kurortach. Jak będzie w wakacje? Średnia cena pobytu czwórki znajomych w Wiśle zarówno w okresie majówkowym, jak i wakacyjnym oscyluje w granicy 300 zł, w Kościelisku – 340 zł, a w Zakopanem 360 zł. Najdroższy pobyt górski w trakcie majówki zanotowano w Karpaczu, gdzie cena za nocleg dla 4 osób wyniosła 425 zł. W okresie letnim średnia cena dla  tego miasta wyniesie 340 zł.

Metodologia

Dane przedstawiają średnie ceny ofert dostępnych na HomeToGo w okresie od 01.04.2017 do 08.09.2017 w wybranych lokalizacjach. Ceny odnoszą się do tygodniowego pobytu dla 4 osób w domku letniskowym lub apartamencie.

O HomeToGo

HomeToGo jest największą na świecie, niezależną porównywarką domków letniskowych, domów i apartamentów wakacyjnych. Za pomocą strony www.hometogo.pl łatwo i szybko porównasz ponad 8 milionów ofert z ponad 250 portali noclegowych. Wygodne filtry wyszukiwania pozwalają na wybór zakwaterowania w najlepszej cenie i według indywidualnych preferencji każdego użytkownika. Trzej założyciele HomeToGo to dr Patrick Andrä, Wolfgang Heigl i Nils Regge. HomeToGo zatrudnia ponad 90 pracowników, a strona jest aktywna w dwunastu krajach Europy, w Rosji, Australii oraz w USA.

(źródło: HomeToGo)

1 Komentarze

  1. Najtaniej zawsze na wsi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Pięć przydatnych wskazówek, jeżeli planujesz wyjazd pod namioty

Planujesz biwakowanie pod namiotami? To fantastyczna przygoda, szczególnie