-1.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAWielkie wydarzenie w Warszawie. Czas na Amp Futbol Cup z udziałem Lewandowskiego,...

Wielkie wydarzenie w Warszawie. Czas na Amp Futbol Cup z udziałem Lewandowskiego, Grosickiego i Fabiańskiego!

Międzynarodowy turniej Amp Futbol Cup już w najbliższą sobotę i niedzielę 7-8 września! Na warszawskim Bemowie oprócz ampfutbolu na najwyższym poziomie nie zabraknie również gwiazd i wielu atrakcji.

Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, Łukasz Fabiański i inne gwiazdy zasiądą na trybunach OSiR Bemowo podczas weekendowych zmagań w Amp Futbol Cup. Obecność reprezentantów Polski w klasycznej odmianie piłki nożnej dodaje splendoru i tak już renomowanym zawodom. – Nie raz wymienialiśmy już serdeczności z piłkarzami jedenastoosobowej kadry, kibicujemy im, nierzadko na trybunach. To świetna sprawa, że teraz role się odwrócą i to oni będą nas wspierać podczas meczów – cieszy się Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski.

Fajnie, że wspierają nas zawodnicy z kadry Jerzego Brzęczka. Wspólnie z kibicami będą na pewno naszym ósmym zawodnikiem, więc już nie mogę się doczekać tego turnieju! – wtórował trenerowi Mateusz Ślusarczyk, obrońca ampfutbolowej kadry.

kamilgrosicki
Kamil Grosicki / fot. mat. prasowy

Również Przemysław Świercz docenia działania Lewandowskiego, Grosickiego i Fabiańskiego.

– Obecność tak wielkich piłkarzy to wspaniała informacja. To nasi ambasadorzy, więc chcemy im pokazać, że dokonali właściwego wyboru promując naszą dyscyplinę – tłumaczy kapitan reprezentacji Polski Amp Futbol. Podkreśla również jeszcze jedno historyczne wydarzenie. Spotkanie z Francją będzie pierwszym meczem ampfutbolu w historii transmitowanym w polskiej telewizji. Stracie biało-czerwonych z trójkolorowymi pokaże TVP Sport.

Zobacz również: Amp Futbol Cup 2019 – największy ampfutbolowy turniej odbędzie się w Warszawie 7 i 8 września

Obecność ludzi na widowni, ale też przed telewizorami i komputerami zawsze dodaje nam sił. Czujemy, że jesteśmy jedną drużyną i razem walczymy o zwycięstwo. – wyjaśnia Świercz.

Dla Polaków turniej z udziałem reprezentacji Włoch, Francji, Azerbejdżanu, Rosji i Gruzji jest kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw Europy, które we wrześniu 2020 roku odbędą się w Krakowie. – Rok to dużo i mało. Powoli już czujemy, że zbliżamy się w przygotowaniach do ostatniej prostej. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że „presja jest przywilejem”. Jest w tym trochę racji, bo lubimy ją czuć. Pozwala nam jeszcze lepiej skoncentrować się na celu i motywuje – wyjaśnia Świercz, kapitan zespołu, który może mieć nadzieję na zwycięstwo w turnieju. W ośmiu poprzednich edycjach Amp Futbol Cup Polacy zawsze stali na podium, ale nigdy nie wygrali tej imprezy.

Amp Futbol 2019 rozpocznie się w sobotę 7 września o godzinie 10:00. Polska pierwszy mecz rozegra o 12:15 z Francją. Piłkarze reprezentacji Polski oraz pozostałych uczestników liczą na wsparcie i doping kibiców, a na fanów czekać będą dodatkowe atrakcje.

Harmonogram Amp Futbol Cup 2019

Sobota, 7 września:

09:00 – trening Akademii Amp Futbol
10:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju
10:30 – Włochy v Azerbejdżan
12:15 – Polska v Francja
14:30 – Rosja v Włochy
16:00 – Polska v Gruzja
18:00 – Azerbejdżan v Rosja
19:30 – Gruzja v Francja

Niedziela, 8 września:

10:00 – półfinał 1
11:30 – półfinał 2
13:00 – mecz o 5. miejsce
14:30 – mecz o 3. miejsce
16:00 – mecz gwiazd
17:00 – FINAŁ i wręczenie pucharów

OSiR Bemowo, Warszawa, ul. Obrońców Tobruku 11. Wstęp bezpłatny!

Amp Futbol Cup 2019 – transmisja live całego turnieju na: https://sport.tvp.pl/ oraz www.facebook.com/AmpFutbolPolska.

Zobacz więcej w kategorii: Piłka nożna

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze