28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaFILMWielkie wydarzenie branży kinowej! Polacy masowo wracają do kin, w których do...

Wielkie wydarzenie branży kinowej! Polacy masowo wracają do kin, w których do zobaczenia „Listy do M. 5″!

Już w ten weekend ważne wydarzenie branży filmowej i kinowej, dziś do kin wchodzą „Listy do M. 5″! Przed nami powrót na wielkie ekrany uwielbianej przez miliony Polaków komedii świątecznej po pandemii, kiedy to kina w całym kraju były zamknięte lub działały z ograniczeniami. Jak podaje Polskie Stowarzyszenie Nowe Kina, Polacy masowo wracają do kin, w ostatni weekend przed wielkie ekrany wybrało się ponad 800 000 widzów! „Listy do M. 5″ otwierają sezon dużych filmów kinowych czwartego kwartału. 

„Listy do M.” już od ponad dekady przyciągają do kin ogromne rzesze fanów, każda kolejna część cieszyła się jeszcze większą popularnością od poprzedniej. O tym jak rosło zainteresowanie tą kultową serią, najlepiej świadczą imponujące wyniki box office: „Listy do M.” zobaczyło w kinach 2 560 734 widzów (weekend otwarcia 367 447), „Listy do M. 2″ 2 969 302 widzów (weekend otwarcia 588 418), „Listy do M. 3″ 3 013 981 widzów (weekend otwarcia 736 812).

Wczoraj wieczorem w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła

się uroczysta premiera „Listów do M. 5″. Wydarzenie uświetniły gwiazdy filmu Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Tomasz Karolak, Aleksandra Popławska, Mateusz Banasiuk, Wojciech Malajkat, Bartłomiej Kotschedoff, Katarzyna Kwiatkowska, Marianna Zydek, Aleksandra Kisio, Violetta Arlak i wielu innych. Najbardziej wyczekiwana premiera jesieni przyciągnęła ogromne grono znamienitych gości, na presswallu pozowali między innymi: Paulina Krupińska, Patricia Kazadi, Szymon Majewski, Anita Werner i Michał Kołodziejczyk, Anna Nowak-Ibisz, Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał, Agnieszka Mrozińska i Alex Caprice, Sylwia Bomba, Kasia Dziurska i Emilian Gankowski, Monika Goździalska, Sylwia Nowak, Krzysztof Skórzyński, Kaja Środka i Patryk Mikiciuk, Jacek Szawioła. Premierę poprowadziła Agnieszka Woźniak-Starak.

fot: Kino Świat
Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze