7.2 C
Warszawa
wtorek 23 kwietnia • 2024
Strona głównaFILMWIELKA GALA ZŁOTYCH I KRYSZTAŁOWYCH ANTEN

WIELKA GALA ZŁOTYCH I KRYSZTAŁOWYCH ANTEN

XXVIII Wielka Gala Złotych Anten Świata Telekomunikacji i VII Wielka Gala Kryształowych Anten Świata Mediów odbyła się 30 marca 2016 roku o godz. 19 w Hotelu Westin w Warszawie. Galę prowadził Pan Marcin Prokop.

Podczas Wielkiej Gali nagrody przyznano w 10 kategoriach za osiągnięcia dokonane w ubiegłym roku. Przedstawiamy Państwu Laureatów tegorocznego konkursu.

Złote Anteny Świata Telekomunikacji w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Produkt Roku – nagroda za usługę UPC Horizon Go, która pozwala na dostęp do telewizyjnej rozrywki online poprzez komputer, laptop, tablet czy telefon.
  • Dostawca rozwiązań dla sektora telekomunikacyjnego – firma VECTOR otrzymała nagrodę za zaprojektowanie i wdrożenie innowacyjnego rozwiązania w obszarze infrastruktury dostępowej sieci telekomunikacyjnych
  • Wydarzenie Roku – nagroda za multikanałową transmisję Konkursu Chopinowskiego przeprowadzoną przez Telewizję Polską oraz Polskie Radio. Przeprowadzenie pierwszej w Polsce, 130 minutowej transmisji telewizyjnej i internetowej na urządzeniach mobilnych w aplikacji TVP STREAM i na PLATFORMIE HYBRYDOWEJ TVP. Transmisja cechowała się najwyższą jakością obrazu i dźwięku.
  • Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – firma Play otrzymała nagrodę za konsekwentne, aktywne i wielopłaszczyznowe wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udostępnienie dedykowanej strony www z grą „Kilobity na Czarity”, której używanie przekładało się na pomoc finansową i pozwoliło zasilić konto fundacji Jurka Owsiaka.
  • Człowiek Roku – Bruno Duthoit, Prezes Zarządu Orange Polska – nagroda za 15 letnie zaangażowanie w rozwój rynku telekomunikacyjnego w Polsce przejawiające się nie tylko determinacją i nieustępliwością we wprowadzeniu technologii światłowodowej FTTH, rozwojem i upowszechnianiem sieci LTE, ale również dbałością i przejrzystością w technologii obsługi i kontaktach w punktach sprzedaży.

Kryształowe Anteny Świata Mediów w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Program Informacyjny Roku – program informacyjny „Wydarzenia” emitowany przez Telewizję Polsat wybrany został przez internautów za pomocą ankiety przeprowadzonej na portalu interia.pl jako rzetelne, profesjonalne i obiektywne źródło informacji dotyczących najważniejszych tematów społecznych, politycznych i kulturalnych.
  • Firma Roku – Telewizja Polska otrzymała nagrodę za wyjątkową obsługę medialną XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina uwzględniającą potrzeby słuchaczy, cechującą się wysoką jakością dźwięku, a także nowatorstwem formy dotarcia i udostępnienia koncertów. Docenioną przez odbiorców nowością był również specjalny, okazjonalny, cyfrowy program pop-up’owy – cyfrowe Radio Chopin.
  • Człowiek Roku – Zbigniew Benbenek, Prezes Zarządu Grupa ZPR Media – Twórca Grupy ZPR Media, jednej z największych i najdynamiczniej rozwijających się grup medialnych w Polsce , autor wizji jej rozwoju, opierającej się na synergii spółek i współpracy zespołów.

Lider Nowych Mediów:

  • Bloger Roku – Blog Ekskluzywny Menel – Kamil Pawelski, autor bloga, odebrał nagrodę za charyzmatyczny sposób prowadzenie bloga kształtującego opinie, trendy oraz styl życia młodych ludzi. Laureat tej kategorii wyłoniony został w głosowaniu internetowym, które miało miejsce na portalu Interia.pl.
  • Youtuber Roku – talk-show 20m2 Łukasza – Łukasz Jakóbiak, autor internetowego talk-show, odebrał nagrodę za program, który ukazuje epizody z życia celebrytów w jak najbardziej naturalny, rzeczywisty, codzienny i nie tknięty obróbką sposób. Laureat tej kategorii wyłoniony został w głosowaniu internetowym, które miało miejsce na portalu Interia.pl,

W uroczystej Gali udział wzięli przedstawiciele centralnej administracji publicznej, regulatora oraz top managementu branży telekomunikacyjnej i mediów. Galę poprowadził Marcin Prokop, a gościom towarzyszył występ artystyczny Cezarego Pazury.

Obecni byli m.in. Witold Kołodziejski – Sekretarz Stanu, Ministerstwo Cyfryzacji, Maciej Stanecki – Wiceprezes Zarządu Telewizji Polskiej, Dorota Gawryluk – szefowa Redakcji Polsat Wydarzenia oraz Norbert Biedrzycki, Prezes Zarządu, Atos Polska. Swoją obecnością zaszczycili nas również m.in. Honorata Skarbek, Monika Mrozowska, Jacek Rozenek oraz Monika Zamachowska.

Zwieńczeniem Wielkiej Gali była aukcja charytatywna prowadzona przez Fundację Dziecięca Fantazja, podczas której można było wylicytować koszulkę reprezentacji Polski piłki nożnej z autografami drużyny oraz piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego.

[Best_Wordpress_Gallery id=”14″ gal_title=”20160331122000″]

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze