Tego jeszcze w polskim sporcie nie było. Z inicjatywy Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich, organizatorzy dwóch wielkich imprez, w dwóch różnych dyscyplinach, podjęli decyzję o wzajemnej współpracy promocyjnej dotyczącej tych wydarzeń. Porozumienie dotyczy Mistrzostw Europy w biegach przeszkodowych (OCR) oraz Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej.

Od początku swojej działalności, PKSN aktywnie promuje dyscypliny nieolimpijskie. Począwszy od działań promocyjnych, tworzenia materiałów video, aktywności legislacyjnych jak i specjalnych eventów poświęconych atrakcjom i ideom sportów nieolimpijskich. W ramach działalności PKSN także inspiruje i integruje środowisko sportów nieolimpijskich w Polsce. Działalność ta aktywizuje się także w obszarach czasami dość niestandardowych. Z inicjatywy Grzegorza Kity, Przewodniczącego Rady Głównej PKSN doszło do nawiązania współpracy pomiędzy dwoma ważnym wydarzeniami sportowymi.

Zobacz również: Rozdano medale Orlen XXIV Mistrzostw Polski Oldboyów 2019

„Intencją i ideą Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich jest rozwój dyscyplin nieolimpijskich. Pomagamy w tym na wiele różnych, często nieszablonowych sposobów. Te dwie wielkie imprezy mistrzowskie mają tyle elementów wspólnych, że od razu przyszła mi do głowy koncepcja kopromocji. Odbywają się w zbliżonym czasie i miejscu. Mają walory historyczne dla swoich dyscyplin. Są największe w ich historii ale też po raz pierwszy odbywają się w Polsce. To też okazja, żeby pokazać, że Polacy umieją się wspierać i współpracować” – mówi Grzegorz Kita, Przewodniczący Rady Głównej PKSN.

„PKSN często bierze na siebie rolę łącznika pomiędzy organizacjami i dyscyplinami. Inspiruje i integruje. Wiemy, że wspólne wysiłki mogą wytworzyć spory efekt synergii” – dodaje Kita.

Współpraca pomiędzy organizatorami będzie polegała na wzajemnej promocji za pomocą kanałów social media, komunikacji PR oraz działań brandingowych. Na terenie poszczególnej imprezy partner będzie miał także prawo do wystawienia własnego stoiska promocyjnego, działań samplingowych oraz komunikacji eventowej (komunikaty spikera, nagrania reklamowe).

Obydwie imprezy:

  • mają status Mistrzostw Europy,
  • po raz pierwszy organizowane są w Polsce,
  • będą odbywały się w podobnym terminie i regionie oraz –  co najważniejsze –
  • są największymi Mistrzostwami Europy w historii każdej z tych dyscyplin.

– Mistrzostwa Europy w biegach przeszkodowych odbędą się w dniach 27-30.06.2019r. w Gdyni

– Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej odbędą się w dniach 2-7.07.2019r. w Starych Jabłonkach

mistrzostwa_europy
Fot. mat. prasowy

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Norbert Foltin powraca do świata bobslei jako trener

Polski Związek Bobslei i Skeletonu od tego sezonu