28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaSPORTUFC FIGHT NIGHT 136: JAN BŁACHOWICZ POKONAŁ W MOSKWIE NIKITĘ KRYŁOWA!

UFC FIGHT NIGHT 136: JAN BŁACHOWICZ POKONAŁ W MOSKWIE NIKITĘ KRYŁOWA!

Jan Błachowicz (23-7) pokonał przez poddanie Nikitę Kryłowa (24-6) podczas gali UFC Fight Night 136, która odbyła się w Moskwie.

Dla Polaka zwycięstwo nad Ukraińcem oznacza przybliżenie się do walki o mistrzowski pas UFC kategorii półciężkiej. Jest to czwarta z rzędu wygrana Błachowicza w tej prestiżowej organizacji. W pierwszej rundzie walka szybko została sprowadzona do parteru. Kryłow powalił Błachowicza, lecz nie mógł znaleźć na niego sposobu. „Cieszyński Książę” szybko przejął pozycję i to on punktował pierwszą rundę na swoją korzyść. W drugiej rundzie Błachowicz od razu sprowadził do parteru Kryłowa i skrupulatnie go obijał, nie dając mu pola manewru. W końcu wykorzystał zmęczenie Ukraińca i pod siatką zaczął go dusić. Kryłow musiał odklepać.

Po walce Jan Błachowicz zwrócił się Daniela Cormiera: Musisz coś zrobić z pasem. Zrzuć wagę i walczmy, albo zwakuj pas – powiedział Błachowicz. Cormier (21-1) jest obecnie posiadaczem dwóch mistrzowskich pasów: kategorii półciężkiej oraz ciężkiej.

Pierwszą w historii galę UFC w Rosji, oglądało na żywo 22 603 fanów, co jest piątym wynikiem pod względem widzów w historii tej organizacji.

Zobacz więcej w kategorii: Sporty walki

Zobacz również

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze