19.9 C
Warszawa
czwartek 13 czerwca • 2024
Strona głównaFILM"U PANA MARSA BEZ ZMIAN" W POLSKICH KINACH!

„U PANA MARSA BEZ ZMIAN” W POLSKICH KINACH!

„U Pana Marsa bez zmian” to czarna komedia, w której na głównego bohatera niemal w jednym momencie spadają wszystkie możliwe nieszczęścia. Nie daje on jednak za wygraną i postanawia im stawić czoła. Film swoją premierę w Polsce będzie miał 28. kwietnia 2017.

Główny bohater filmu Phillipe, w tej roli François Damiens znany z takich hitów jak „Zupełnie Nowy Testament” czy „Rozumiemy się bez słów”, musi skonfrontować się z pasmem niefortunnych zdarzeń. Spadają one na niego jedno po drugim – córka spędza całe dnie na nauce, syn odkrywa uroki samodzielnego decydowania o życiu, jego nowy współpracownik to zamknięty w sobie dziwak. Ta czarna komedia stanie się thrillerem, kiedy oprawca zapuka do drzwi domu Philippe, który ukojenie znajduje tylko w sennych lewitacjach w stroju kosmonauty. Jakby tego było mało – wkrótce pojawi się wielka miłość kłopotliwego kolegi z czasów jego pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Nowi przybysze znajdują wspólny język z jego synem i rozpoczynają plany ataku na zakład przetwórstwa drobiu.

Film dostał nominację do Aurora Award na Tromsø International Film Festival, 2017.

Zobacz polski zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=w62VVMswIHI

Reżyseria – Dominik Moll

Scenariusz – Gilles Marchand, Dominik Moll

Produkcja – Michel Saint-Jean

Dominik Moll twórca filmów dokumentalnych, fabularnych i seriali obecny w branży od 1987 r. W gronie jego ostatnich najsłynniejszych kreacji znalazły się nominowane do Złotej Palmy w Cannes „Lemingi” (2005) oraz „Harry, twój prawdziwy przyjaciel” (2000) – nagrodzony Cezarem dla Najlepszego Reżysera (2000), a także nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Europejski Scenarzysta Roku (2000), BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (2001) i Cezara w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny lub Adaptowany (2000).

„Zabawna opowieść o tym, że tak naprawdę Ziemia to Mars i nie trzeba nigdzie lecieć, aby poczuć się obcym na naszej planecie”. – Peter Debruge, Variety

„Film stwarzający przyjemne wrażenie i bogaty w subtelny humor, po obejrzeniu którego ma się ochotę powiedzieć „Chcę odzyskać kontrolę nad swoim życiem” – Ruud Stift, Cinemagaziine

Kraj i rok produkcji: Belgia/Francja 2016

Czas trwania: 101′

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze