6.6 C
Warszawa
poniedziałek 22 kwietnia • 2024
Strona głównaFILMDRAMAT • OBYCZAJOWYTwórcy i goście na premierze filmu „Czyściec" Zobacz galerię zdjęć z...

Twórcy i goście na premierze filmu „Czyściec” Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

Najnowsze dzieło Michała Kondrata już w kinach!

W czwartek 22 października w warszawskim kinie Cinema City Sadyba odbyła się premiera filmu „Czyściec”. Na uroczystym pokazie najnowszego dzieła Michała Kondrata, autora nagrodzonych w Polsce i za granicą obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie korony”, pojawili się zarówno twórcy filmu, jak i przedstawiciele świata kultury i show-biznesu. Nie zabrakło oczywiście reżysera produkcji Michała Kondrata, oraz grających w filmie aktorów: wcielającej się w mistyczkę Fullę Horak Małgorzaty Kożuchowskiej, a także Marcina Kwaśnego, Marii Niklińskiej, Philippe’a Tłokińskiego i Idy Nowakowskiej. Na premierę przybyli także m.in. Jolanta Fajkowska z mężem, ks. Dominik Chmielewski, Krzysztof Ziemiec, Antoni Królikowski i Joanna Opozda. Uroczystość poprowadził Tomasz Wolny.

„Czyściec” już w kinach!

Obraz zawierający stojące, trzymający, mężczyzna, zdjęcie

Opis wygenerowany automatycznie

Fot. Jarosław Antoniak//Kino Świat

Obraz zawierający tekst, tablica suchościerna

Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający mężczyzna, znak, kostium, stojące

Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający dziewczynka, osoba, trzymający, pozujący

Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający tekst, tablica suchościerna

Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający znak, trzymający, mężczyzna, tablica

Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający kobieta, trzymający, rakieta, dziewczynka

Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający osoba, stojące, wewnątrz, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający osoba, wewnątrz, monitor, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie

Zobacz zwiastun filmu „Czyściec”

https://youtu.be/Geq65uxmVS8

W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Święta Pani”, gdzie podejmuje m.in. temat zaświatów.. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, świętego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

 

Produkcja: Polska 2020

Gatunek: dramat, historyczny, religijny

Reżyseria i scenariusz: Michał Kondrat („Miłość i Miłosierdzie”, „Dwie korony”)

Obsada: Małgorzata Kożuchowska („Banksterzy”, „Proceder”, „Listy do M. 2″), Philippe Tłokiński („Kurier”, „Volta”), Ida Nowakowska („Sala samobójców”, „Bandyta”), Kamila Kamińska („Miłość i Miłosierdzie”, „Najlepszy”, „Listy do M. 3″), Olga Bończyk („Na dobre i na złe”, „Serce gór”), Marcin Kwaśny („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Listy do M. 3″), Małgorzata Lewińska („Przedwiośnie”, „Miłość i miłosierdzie”), Maria Niklińska („Czarny”, „Ja wam pokażę”), Henryk Gołębiewski („Pod Mocnym Aniołem”, „Edi”), Dorota Piasecka („Róża”, „Skazany na bluesa”), Mateusz Dobies („Ojciec Mateusz”, „Pierwsza miłość”)

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze