25.6 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaFILMAKCJA • SCIENCE-FICTIONTOŻSAMOŚĆ ZDRAJCY: MICHAEL APTED, CZYLI ANGIELSKI SZNYT I SZPIEGOWSKI THRILLER

TOŻSAMOŚĆ ZDRAJCY: MICHAEL APTED, CZYLI ANGIELSKI SZNYT I SZPIEGOWSKI THRILLER

„Tożsamość zdrajcy” (w kinach od 23 czerwca) to film akcji wyreżyserowany przez twórcę jednego z najlepszych filmów z serii o Bondzie, „Świat to za mało”, Brytyjczyka Michaela Apteda, z rewelacyjną obsadą, w której znaleźli się Noomi Rapace („Prometeusz”, „Sherlock Holmes: Gra cieni”) w roli agentki CIA Alice Racine, a także Orlando Bloom („Piraci z Karaibów”, trylogia „Hobbit”), zdobywca Oscara Michael Douglas („Ant-Man”, „Last Vegas”) i John Malkovich („Red”, „Tajne przez poufne”).

Producent Erik Howsam mówił: – Gdy pracowaliśmy nad scenariuszem, rzeczywistość nas doganiała – zdarzyła się seria ataków terrorystycznych. Nie chodzi o to, by popadać w przerażenie. Chcemy wierzyć, że istnieją ludzie czujni, jak Alice, którzy są w stanie uchronić nas przed najgorszym.

– Michael doskonale reżyseruje kobiety – podkreślał również Howsam, wyjaśniając, dlaczego uznano właśnie jego za odpowiedniego reżysera do tego projektu. Rzeczywiście, wystarczy wspomnieć nagrodzoną Oscarem kreację Sissy Spacek w „Córce górnika”, czy wybitny występ Sigourney Weaver w „Gorylach we mgle”. – Mieliśmy zamiar zrealizować szpiegowski thriller, który nie podważa reguł gatunku, ale w którym kluczową rolę odgrywa wielowymiarowa postać kobieca. Naszym zdaniem Michael był wprost wymarzony, by spełnić nasze oczekiwania – dodawał Howsam. – Kusiło go także i to, że wielcy aktorzy, tacy jak Douglas, Colette, Bloom i Malkovich, grają tu pełnokrwiste i jednocześnie istotne dla rozwoju akcji postaci.

Zobacz również: Ryan Reynolds i Samuel L. Jackson w filmie „Bodyguard zawodowiec”

Scenarzysta Peter O’Brien nie krył zadowolenia z tego wyboru: – Michael w mig pojął naszą wizję filmu, zaakceptował ją w pełni i rozwinął. Noomi Rapace mówiła o Aptedzie, że zawsze doskonale wie, czego chce i z niezwykłą precyzją to egzekwuje. Jego nazwisko było także gwarancją profesjonalizmu dla grającej agentkę MI5 Toni Collette („Mała miss”): – Jest legendą i jest to legenda zasłużona. Jego rzeczowość i spokój uskrzydlają aktorów. Gdy tylko się zdarzy okazja, bardzo chciałabym pracować z nim ponownie.

Zobacz zwiastun filmu „Tożsamość zdrajcy”:

https://www.youtube.com/watch?v=F-mRP72JcMU

CIA aresztuje mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku terrorystycznego na Londyn. Agentka Alice Racine (Rapace), niegdyś as wywiadu, dziś odsunięta od czynnej służby, zostaje niespodziewanie wezwana na miejsce przesłuchania. Szybko odkrywa, że w szeregach CIA kryje się zdrajca. Rozpoczyna się pościg, którego stawką jest życie milionów ludzi i bezpieczeństwo kraju. Choć oficjalnie Alice to niebezpieczny zbieg, tylko ona może udaremnić śmiercionośny atak biologiczny na miasto. Wśród garstki osób, którym może zaufać, jest tajemniczy Jack Alcott (Bloom), który stanie z nią ramię w ramię w walce o Londyn.

„Tożsamość zdrajcy” w kinach od 23 czerwca 2017!

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze