13.5 C
Warszawa
wtorek 30 maja • 2023
Strona głównaFILMTHRILLER WSZYSTKIE PIENIĄDZE ŚWIATA NA USTACH WSZYSTKICH!

THRILLER WSZYSTKIE PIENIĄDZE ŚWIATA NA USTACH WSZYSTKICH!

„Wszystkie pieniądze świata” to jeden z nielicznych tytułów, które na ustach wszystkich pojawiły się już kilka miesięcy przed kinową premierą. O filmie było wówczas głośno głównie za sprawą zastąpienia odtwórcy jednej z głównych ról. Usunięto z niego sceny z udziałem Kevina Spacey’ego, by w postać miliardera Jean Paula Getty’ego mógł wcielić się Christopher Plummer.

Dyskutowano również o tym, że za dodatkowe dni zdjęciowe Mark Wahlberg dostał nieporównywalnie większe wynagrodzenie niż Michelle Williams. Oparte na faktach, trzymające w napięciu „Wszystkie pieniądze świata” już na ekranach kin. Ci, którzy w dokręcanych scenach doszukiwać się będą wpadek poczują się rozczarowani – jest on bowiem dopracowany do perfekcji, a nominacja do Oscara dla Christophera Plummera mówi sama za siebie!

Zobacz również: „Nieznajomi: Ofiarowanie” – premiera polskiego zwiastuna!

Zobacz zwiastun filmu „Wszystkie pieniądze świata”:

Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”…

Gatunek: Thriller

Produkcja: USA 2018

Dystrybucja: Monolith Films

Reżyseria: Ridley Scott („Marsjanin”, „Prometeusz”, „Gladiator”, „Łowca androidów”, „Obcy-8 pasażer Nostromo”, „Thelma i Louise”)

Obsada:

  • Mark Wahlberg („Transformers: Ostatni rycerz”, „Ted”, „Boogie Nights”, „Fighter”, „Infiltracja”)
  • Michelle Williams („Wyspa tajemnic”, „Manchester by the Sea”, „Tajemnica Brokeback Mountain”, „Mój tydzień z Marylin”)
  • Christopher Plummer („Debiutanci” – OSCAR, „Piękny umysł”, „Syriana”, „Dom nad jeziorem”, „Dziewczyna z tatuażem”)

Zobacz polski wywiad z Charlie Plummerem:

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze