7.5 C
Warszawa
środa 24 kwietnia • 2024
Strona głównaTECHNIKAGADŻETYT-MOBILE CHCE WPROWADZIĆ POLSKĘ DO SIECI 5G

T-MOBILE CHCE WPROWADZIĆ POLSKĘ DO SIECI 5G

Autonomiczne samochody na ulicach, które podczas jazdy będą na bieżąco informowały o kolizjach, korkach, a nawet powalonych drzewach. Zwłoka w transmisji video stanie się całkowicie niezauważalna. Fani gier VR i AR będą cieszyć się niesamowitymi i realistycznymi wrażeniami – tak sieć 5G zmieni nasze życie. T‑Mobile zapowiedział, że będzie rozwijał koncepcję sieć 5G w Polsce.

– Mamy sieć 4G i bardzo chcielibyśmy wprowadzić sieć 5G. Wiele już w kierunku digitalizacji zrobiliśmy w Niemczech, ale uczestniczymy w tym także z Polsce, która jest strategicznym rynkiem. Chcemy pokazać co możemy zrobić z siecią 5G tak żeby konsumenci byli pod wrażeniem. Chcielibyśmy stać się liderem tej technologii w Polsce – mówi newsrm.tv Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska.

Inkubator Deutsche Telekom (operator T‑Mobile) uruchomił hub:raum Low Latency Prototyping – specjalny program, który będzie wykorzystywał technologię Edge Computing do rozwijania innowacyjnych projektów w Europie dedykowanych dla sieci 5G. Edge Computing to nowa koncepcja wykorzystania mocy obliczeniowej serwerów. Nie umieszczonych w odległych, scentralizowanych data center, ale blisko – na „krawędzi” sieci komórkowej, niedaleko użytkownika końcowego.

Zobacz również: Premium HDMI  Cable po raz pierwszy w Polsce

– Jeżeli chodzi o dalszy rozwój naszej sieci mamy kilka kierunków. Chcielibyśmy zaoferować wspaniałą obsługę klienta, kanał sprzedaży i mieć najlepszą sieć. To staje się coraz ważniejsze ponieważ ludzie kupują tylko smartfony i inteligentne urządzenia. Klienci chcą być online wszędzie i można to zapewnić jedynie oferując najlepszą sieć – mówi Andreas Maierhofer i dodaje. – Co zrobiliśmy w trzecim kwartale? Zatrudniliśmy 300 nowych pracowników, zwiększyliśmy liczbę naszych sklepów, zbudowaliśmy dodatkowo 52 sklepy. Planujemy to kontynuować. Chcemy zatrudniać kolejnych pracowników i zwiększać liczbę sklepów.

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raporty ze statystykami przenoszalności numerów stacjonarnych i komórkowych w trzecim kwartale 2017 roku. T‑Mobile Polska z pozytywnym wynikiem ponad 10 tysięcy numerów uzyskał najlepszy bilans przenośności numerów komórkowych spośród czołowej czwórki operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. W tym czasie T‑Mobile pozyskał z innych sieci 109,8 tysiąca numerów komórkowych, oddając jedynie 99 tysięcy numerów. W przypadku wyników przenoszalności numerów stacjonarnych T‑Mobile Polska, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, zakończył trzeci kwartał z najlepszym bilansem spośród wszystkich operatorów.

W tym roku liczba stacji bazowych Operatora obsługujących klientów w technologii LTE wzrosła o 1 550 do blisko 10 tysięcy, a liczba stacji oferujących klientom LTE 800 MHz wzrosła o 3 100 i obecnie przekracza 5 tysięcy. Oznacza to, że 99,8 % populacji kraju znajduje się w zasięgu technologii LTE T-Mobile. Oprócz zwiększenia zasięgu T-Mobile Polska wdrażana nowe rozwiązania i technologie, które zapewniają klientom lepsze parametry korzystania z sieci. Technologia Carrier Aggregation LTE jest dostępna na blisko 3,5 tysiąca stacji bazowych docierając do 34% populacji Polski. Dzięki zastosowaniu modulacji QAM256/QAM64 i agregacji 3 nośnych maksymalna prędkość przesyłania danych w sieci T-Mobile wzrosła do 395 Mb/s.

(źródło: Newsrm.tv)

Zobacz również

2 KOMENTARZE

  1. Jeżeli by tak się stało to Polsce byłaby jednym z pierwszych krajów z tą siecią, co można by było uznać za medialny sukces Mobile

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze