-3.9 C
Warszawa
sobota 2 grudnia • 2023
Strona głównaFILMSuspiria - zobacz zwiastun remake'u włoskiego horroru z 1977 roku

Suspiria – zobacz zwiastun remake’u włoskiego horroru z 1977 roku

Susy Bannion przyjeżdża do prestiżowej berlińskiej szkoły baletowej. Szybko odkrywa, że dzieje się w niej coś niedobrego…

„Suspiria”to remake włoskiego horroru z 1977 roku o tym samym tytule, który opowiada o szkole baletnic, w której z czasem zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Nową wersję filmu wyreżyserował Luca Guadagnino, a w rolach głównych zobaczymy Dakotę Johnson, Tildę Swinton, Chloë Grace Moretz czy Mię Goth.

Pojawia się także polski akcent w filmie, ponieważ zagrała w nim Małgorzata Bela, znana m.in. z takich filmów jak „Karol – człowiek, który został papieżem” czy „Bez tajemnic”. Czas trwania nowej wersji horroru to 152 minuty, czyli godzinę dłużej niż oryginał, który trwa 92 minuty.

Zobacz zwiastun „Suspirii”, który wprowadza w ciężki i niepokojący klimat filmu:

Ciekawostką jest fakt, że za muzykę w filmie odpowiedzialny jest Thom Yorke z Radiohead, oraz to, że po obejrzeniu tego filmu popłakał się sam Quentin Tarantino. Reżyser „Suspirii” Luc Guadagnino wyznał, że podczas festiwalu w Wenecji zaprzyjaźnił się z Tarantino i chcąc zaczerpnąć jego opinii o swojej najnowszej produkcji, zdecydował się na pokazanie mu go. Reakcja słynnego amerykańskiego reżysera przeszła jego najśmielsze oczekiwania. Jak przyznaje: „Pokazałem ten film Quentinowi Tarantino. Byłem mocno zestresowany, a jednocześnie chciałem usłyszeć jego rady. Film obejrzeliśmy u niego w domu i jego reakcja bardzo mnie pokrzepiła. Zareagował bardzo entuzjastycznie, a na koniec płakał i przytulał mnie”. Film swoją premierę w polskich kinach będzie miał 2 listopada tego roku.

Zobacz więcej w kategorii: Horror/thriller

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze