-5.9 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaPODRÓŻESTANY ZJEDNOCZONE KRAJEM PARTNERSKIM WORLD TRAVEL SHOW

STANY ZJEDNOCZONE KRAJEM PARTNERSKIM WORLD TRAVEL SHOW

Stany Zjednoczone zostały krajem partnerskim 3. edycji targów World Travel Show – największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów turystycznych, w których udział weźmie 800 wystawców, reprezentujących w sumie 80 krajów i regionów z całego świata. Impreza odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w dniach 19 – 21 października 2018 roku. Ambasadorem wydarzenia jest Martyna Wojciechowska.

Choć zajmują powierzchnię 30-krotnie większą niż Polska, kojarzą nam się przede wszystkim z gęsto zabudowanym ogromnymi miastami wschodniego wybrzeża – Stany Zjednoczone pełne są jednak niesamowitych atrakcji turystycznych. Z okazji 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Stanami Zjednoczonymi a Polską, USA zbudują na targach World Travel Show specjalną Strefę Amerykańską, w której pokażą swój wyjątkowy potencjał turystyczny.

W Strefie zaprezentowane zostaną m.in. ogromne parki narodowe, marzenie dzieci na całym świecie – słynny Disney World na Florydzie, od zawsze kojarzone z zabawą i luksusem – Las Vegas, a także atrakcje stanów Teksas, Georgia, Michigan i Floryda. Amerykanie będą też promować międzynarodowe programy wymiany studenckiej oraz instruować jak prawidłowo zaaplikować o wizę do Stanów. Warto podkreślić, że Stany Zjednoczone rzadko biorą udział w tego typu wydarzeniach promocyjnych. Ostatnio stoisko USA mogliśmy zobaczyć tylko na największych i najbardziej renomowanych imprezach – ITB w Berlinie, IFTM w Paryżu, czy WTM w Londynie.

Zobacz również: 3 technologie, które zmienią przyszłość podróży

Oprócz Stanów swoją ofertę na targach zaprezentują wystawcy z 80 krajów i regionów z całego świata. Będą to ambasady, przedstawicielstwa miast i regionów, biura podróży, przewoźnicy, hotele, centra rozrywki i wypoczynku oraz stowarzyszenia turystyczne. Na odwiedzających czekać będą prezentacje kulinarne, muzyczne czy taneczne. Wyjątkowo bogato zapowiada się w tym roku Strefa Afrykańska.

Jedną z największych atrakcji World Travel Show będzie festiwal podróżników Warsaw Travelers Festival Travelmania, w którym udział weźmie kilkudziesięciu obieżyświatów, m.in.: Andrzej Bargiel, Aleksander Doba czy Wojciech Cejrowski. Najmłodszych do swojej strefy zaprosi Nela Mała Reporterka. W programie także Festiwal Kultur Azji oraz rozstrzygnięcie plebiscytu „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Targom towarzyszyć będą także targi camperowe Camper&Caravan Show i Warszawski Salon Jachtowy.

Bilety już w sprzedaży na ebilet.pl. Niezmotoryzowanych na targi dowiozą bezpłatne autobusy kursujące z centrum stolicy.

Impreza odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w dniach 19 – 21 października 2018 roku.

Zobacz więcej w kategorii: Podróże

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze