-3.7 C
Warszawa
piątek 1 grudnia • 2023
Strona głównaFILMDRAMAT • OBYCZAJOWYSOS Wioski Dziecięce partnerem filmu "Wymarzony"

SOS Wioski Dziecięce partnerem filmu „Wymarzony”

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zostało partnerem filmu „Wymarzony”, który będziemy mogli oglądać w kinach od 24 maja. To wzruszająca i pełna humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu.

„Jako Stowarzyszenie zajmujące się, co prawda opieką zastępczą, a nie adopcyjną, wiemy, co przeżywają nasi podopieczni i jaki bagaż doświadczeń niosą za sobą każdego dnia. Film w piękny sposób pokazuje jak ważna jest więź z dzieckiem od pierwszych dni życia. Każdy dzień dla takiego niemowlaka bez więzi, pozostawione same sobie, to coraz głębsza rana i trauma na całe życie. My każdego dnia staramy się otoczyć nasze dzieci miłością i opieką, aby miały zwykłe szczęśliwe dzieciństwo.” – Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

Zobacz również: Tajemnice Joan – ekranizacja powieści Jennie Rooney w kinach od 14 czerwca

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 135 krajach świata od ponad 65 lat. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizuje różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. W ramach opieki zastępczej funkcjonują: SOS Wioski Dziecięce, Programy dla Młodzieży i Rodzinne Domy Czasowego Pobytu. W ramach działań profilaktycznych prowadzone są Programy Umacniania Rodziny.

Wymarzony, zobacz polski zwiastun filmu:

Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany do adopcji. Podczas gdy pracownicy opieki społecznej poszukują dla niego odpowiednich rodziców, jego tymczasowym opiekunem zostaje Jean. Miedzy Theo, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje miłości. Tymczasem od lat starająca się o adopcję dziecka Alice, która już niemal straciła nadzieję, zostaje wytypowana jako idealna kandydatka na nową mamę Theo. Ich pierwsze spotkanie okaże się decydujące. Czy mały Theo jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę?

Film „Wymarzony” będzie można oglądać w kinach od 24 maja 2019 roku.

Zobacz więcej w kategorii: Film obyczajowy/dramat

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze