-0.8 C
Warszawa
piątek 22 listopada • 2024
Strona głównaURODASMOG NISZCZY SKÓRĘ

SMOG NISZCZY SKÓRĘ

Wiecznie młoda i piękna cera to marzenie wielu. Taki efekt ciężko jest jednak uzyskać, zwłaszcza gdy nawet w powietrzu, którym codziennie oddychamy, czają się substancję powodujące jej przedwczesne starzenie. Przed samym zanieczyszczonym powietrzem bronić się ciężko, ale możemy, do tej nierównej walki, przygotować naszą skórę i stosować odpowiednie środki.

– W zanieczyszczeniach powietrza znajduje się wiele szkodliwych substancji o działaniu toksycznym m.in niskocząsteczkowe pyły, tlenki azotu, dwutlenek siarki, różnego rodzaju metale ciężkie, takie jak rtęć, czy ołów – mówi newsrm.tv Urszula Chodorowska-Lema, kosmetolog, Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii „WellDerm”.

Efekty kontaktu skóry z tak zanieczyszczonym powietrzem mogą być widoczne po pewnym czasie. Gorszy wygląd, czy pogorszenie kolorytu, odwodnienie i przesuszenie. Alergicy magą zauważyć też zaostrzenie różnego rodzaju zmian skórnych. Procesy zachodzą na poziomie komórkowym i nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka, natomiast odbywają się i kumulują. Tak, więc przyczyniają się do procesu przedwczesnego starzenia skóry.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużym zagrożeniem jest dla naszej skóry zanieczyszczone powietrze. Przyczynia się ono do powstania zjawiska tzw. stresu oksydacyjnego. Jest to stan zaburzonej równowagi między naturalnie występującymi w skórze wolnymi rodnikami, a antyutleniaczami. W jego wyniku umierają włókna kolagenowe, skóra nie potrafi obronić się przed negatywnymi czynnikami z zewnątrz, a wtedy musimy jakoś jej dopomóc. – Warto wdrożyć aktywną pielęgnację z zastosowaniem antyoksydantów – radzi newsrm.tv Urszula Chodorowska-Lema – Warto wybrać wysoko stężone serum aktywne, które będzie zawierało np. wysokie dawki witaminy C, E, czy kwasu ferulowego, które są bardzo silnymi antyoksydantami. Również ważne jest zabezpieczenie płaszcza lipidowego skóry i tym samym, aby składniki tych wszystkich szkodliwych substancji obecnych w powietrzu nie wnikały tak łatwo w głąb skóry.

(źródło: Newsrm.tv)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze