7.5 C
Warszawa
środa 24 kwietnia • 2024
Strona głównaMOTOŠKODA KOŃCZY ROK 2017 Z REKORDOWYMI WYNIKAMI

ŠKODA KOŃCZY ROK 2017 Z REKORDOWYMI WYNIKAMI

Škoda kończy rok 2017 z rekordowymi wynikami: Fabia i Octavia najpopularniejszymi samochodami w Polsce.

Rok 2017 przyniósł 486 532 nowych rejestracji samochodów na polskich drogach. Dobra forma rynku w grudniu wzmocniła jeszcze trend wzrostowy, który przyniósł rekordowy wynik roczny. Osiągnięty rezultat poprawia ten z roku 2016 aż o 16,89% i stanowi najlepszy rezultat w XXI wieku. Swój kluczowy wkład w osiągnięcie takiego sukcesu miała Škoda, która od lat kreuje rynkowe trendy w Polsce, a jej modele, wyposażone w szereg nowych systemów bezpieczeństwa i innowacyjnych technologii, mają znaczący udział w kształtowaniu całego rynku. W 2017 roku dostarczyła na polskie drogi 62 254 samochody, co stanowi przyrost o 19,04% wobec rezultatu osiągniętego w roku 2016, który zakończyła na pozycji lidera z 52 296 dostarczonymi samochodami. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy udział Škody w polskim rynku zwiększył się z 12,56 do 12,80%. Na pozycji lidera polskiego rynku pozostaje nieprzerwanie od 2009 roku.

Marka wzmocniła w tym roku swoją pozycję wśród Klientów Indywidualnych, notując wzrost wyniku aż o 22,02% (z 13 863 do 16 915 rejestracji). Škoda osiągnęła także fantastyczne wyniki na płaszczyźnie sprzedaży flotowej. Z wynikiem 45 339 rejestracji zanotowała w tym roku w tej kategorii wzrost aż o 17,97% w relacji do 2016 roku, zajmując aż 13,37% całego rynku.

Największą siłą marki pozostają w Polsce niezmiennie jej dwa bestsellery – modele Fabia i Octavia. Obydwa modele do ostatniego miesiąca roku przodowały w statystykach rejestracji i rywalizacja o tytuł „numeru 1” polskiego rynku mogła się rozegrać tylko pomiędzy nimi. Ostatecznie liderem rynku okazała się Fabia, która notując aż 26,31% wzrostu zanotowała roczny wynik na poziomie 19 047 rejestracji. Minimalnie wygrała tym samym z większym modelem Octavia, który w tym roku zanotował wzrost o 11,14%, do wyniku 18 856 dostaw. Octavia zakończyła tymczasem grudzień i cały rok z pozycją lidera rynku Klientów Instytucjonalnych. W tej kategorii zanotowała wzrost o 9,94% do 15 312 samochodów. Choć dynamika wzrostu modelu Fabia była w tej kategorii jeszcze większa (+24,05%), wystarczyło to do zajęcia silnej pozycji wicelidera z wynikiem 13 017 rejestracji.

Zobacz również: Škoda Auto kładzie kamień węgielny pod nową lakiernię

Na niekwestionowany sukces Škody w Polsce złożyła się wysoka forma zaprezentowana w tym roku przez całą gamę marki, zbudowaną przez modele systematycznie wzbogacane o nowoczesne technologie, okupujące miejsca w ścisłych czołówkach swoich segmentów. Citigo kończy rok z pozycją wicelidera i 2 838 zarejestrowanymi egzemplarzami. Modele Fabia i Octavia pozostają zdecydowanymi liderami swoich segmentów, a flagowy model Superb zajmuje pozycję wicelidera, zyskując w tym roku znaczący wzrost 14,55%, do 7 361 rejestracji. Dużym zaufaniem klientów nieustannie cieszy się także uaktualniony w tym roku model Rapid, który zanotował wzrost o 8,07% i w zdominowanej przez model Octavia klasie kompaktowej zajmuje szóstą lokatę.

Największym wydarzeniem produktowym Škody w tym roku było rozpoczęcie ofensywy w segmencie SUV. Debiutujący w lutym, topowy SUV marki, Kodiaq zaliczył udany wstęp na rynek, do końca roku zbierając 2 942 rejestracji, które dają mu szóste miejsce w swojej klasie. Na polskich drogach pojawiają się także pierwsze sztuki mniejszego SUV-a Karoq, który stanowi kolejny krok w strategii rozwoju Škody w tym najbardziej perspektywicznym, silnie rozwijającym się segmencie.

„Rosnąca pozycja rynkowa modeli Škody i coraz większe znaczenie debiutantów w klasie SUV budują obraz silnej marki, która zakończyła miniony rok na pozycji niekwestionowanego lidera rozwijającego się w dobrym kierunku” – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Sprzedaży marki Škoda w Polsce. „Nasze bestsellery potwierdzają swoimi wynikami, że to właśnie samochody Škody najlepiej odpowiadają na potrzeby polskich klientów. Wraz ze zmieniającymi się trendami i potrzebami kierowców, ewolucji ulegają nasze auta. Stają się liderami pod względem nowoczesnych technologii, jednocześnie wyróżniając się na polskich drogach wyrazistym designem”.

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze