Czy kolorowe skarpety są modne? Kiedy je możemy założyć? Zobaczcie co radzi bloger modowy Grzegorz Czepułkowski.

Grzegorz Czepułkowski, tak pisze na swoim blogu Mrmature.pl: – Skarpety są podstawowym dodatkiem do stylizacji każdego faceta. Niezależnie czy nosisz garnitur czy ubierasz się bardziej casual. Wiem, wiem, część z was zaraz mi wytknie, że w „zachodnich gazetach” pokazują zdjęcia, gdzie modni faceci zakładają garnitur i do tego eleganckie buty bez skarpet. Oczywiście taka moda również jest teraz lansowana i to już od kilku sezonów, ale ja na to odpowiadam, a czy widzieliście w „zachodnich gazetach” facetów w modnych garniturach, którzy do oksfordów zakładają np. skarpetki w słoniki? Taka moda również jest lansowana i ta moda jest „świeższa” od tej „bez skarpet”.

Zobacz również: Elegancki ubiór na wiosnę 2019

Modne są skarpety we wzorki geometryczne, w owoce, zwierzątka, postacie z bajek i napisy. Im bardziej kolorowe tym lepiej. Ja dodatkowo dobieram je pod względem miejsca i okoliczności na które się wybieram. Poważne uroczystości wymuszają bardziej stonowane stylizacje. Tu kierujemy się zasadą doboru skarpetki do koloru spodni i butów. Skarpeta powinna się różnić kolorem o mniej więcej jeden ton i nie powinna odsłaniać nogi kiedy siadamy, kiedy nogawka wędruje do góry. Tu proponowałbym podkolanówki, które nie wiedzieć czemu są w naszym kraju pomijane.

Skarpety 2019
Fot. mrmature.pl

Mniej formalne, ale dalej biznesowe? Takie stylizacje pozwalają na więcej szaleństwa i wtedy proponuję wam dobierać skarpety np. do krawata lub do poszetki. Pokazujecie wtedy otoczeniu, że dbacie o szczegóły. Stylizacja smart casual pozwala naprawdę poszaleć z kolorami. Jeansy, koszula, blejzerek, derby i kolorowe skarpety. Każdy zwróci uwagę.

Skarpety 2019
Fot. mrmature.pl
Skarpety modne
Fot. mrmature.pl

Jeżeli podoba wam się moda: garnitur bez skarpet – to proponuję skarpety tzw. stopki, które po założeniu są niewidoczne w bucie.

Skarpety 2019
Fot. mrmature.pl

Kiedy wgryzałem się w temat skarpet, dowiedziałem się że Polska skarpetami stoi. Okolice Łowicza to skarpetowe zagłębie Polski i okazuje się, że również Unii Europejskiej. W tym rejonie produkowanych jest średnio 3mln par skarpet miesięcznie. Kiedy w sklepie wybieracie skarpety zwróćcie uwagę na materiał, z którego są wyprodukowane. Ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych za parę. Nie chodzi w tym przypadku jedynie o markę lecz o materiał z którego są wykonane, te droższe są po prostu lepszej jakości.

Materiały z których produkuje się skarpety:

 • bawełna (regenerowana, zwykła, czesana, egipska, merceryzowana)
 • bambus
 • wełna  (merynos, camel, kaszmir)

Firma Regina stosuje lycrę soft comfort, która zapewnia zachowanie pierwotnych parametrów skarpetki po praniu. Poniżej zobaczycie kilka propozycji, które bardzo mi się spodobały a które podesłała mi firma Regina Socks – marka Estera.

Propozycje skarpet do garnituru:

Skarpety 2019
Fot. mrmature.pl
Skarpety 2019
Fot. mrmature.pl

Na zdjęciach produkty marki Estera – https://esterashop.com/.

Zobacz więcej na blogu Grzegorza Czepułkowskiego: Mrmature.pl.

Zobacz więcej w kategorii: Moda

7 Komentarze

 1. Hahaha ciekawe propozycje 😀

 2. WirtuozKlawiatury

  Zamiast pantofli powinny być klapki, to by była moda dopiero 🙂

  1. Taka moda panujecnad polskim morzem

 3. Jak dorosły człowiek może nosić coś takiego? Pedalska moda

  1. Sam jesteś pedalski

  2. Tak samo może nosić takie skarpetki jak i czarno białe

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Gwiazdy na pokazie DE LA GARZA. Sprawdź kto się pojawił!

Antek Królikowski, Rafał Collins, Rafał Zawierucha, Fit Lovers,