19.9 C
Warszawa
czwartek 13 czerwca • 2024
Strona głównaMUZYKAINNE GATUNKI MUZYKISINGIEL "DZIECINADA" ZAPOWIADA DEBIUTANCKI ALBUM ZESPOŁU SALK

SINGIEL „DZIECINADA” ZAPOWIADA DEBIUTANCKI ALBUM ZESPOŁU SALK

Nextpop Songwriters’ Label prezentuje singiel Salk „Dziecinada”. Singiel jest zapowiedzią albumu „Matronika”, którego premiera odbędzie się 21 kwietnia. W tym dniu Salk zaprasza do Poznania na swój koncert w ramach Enea Spring Break Showcase Festival & Conference 2017.

SALK (Selkie And the Lighthouse Keepers) to zespół utworzony w Krakowie przez trzech muzyków i poetę. Nazwa zespołu powstała na bazie inspiracji animacją „Song of the Sea” i mitologią celtycką. SALK to połączenie instrumentów tradycyjnych z nowoczesnymi brzmieniami i poezją.

Utwór „Dziecinada” to drugi singiel zapowiadający debiutancki album zespołu pt. „Matronika”, który ukaże się w kwietniu. Muzykę do utworu skomponowali Marcela Rybska i Michał Sarapata, a autorem słów jest Kamil Kwidziński. Pierwszy singiel pt. „Matronika” zespół zaprezentował podczas Koncertu Debiutów na 53. KFPP w Opolu w 2016 roku.

„”Dziecinada” jest jednym z najpogodniejszych utworów, jakie będzie można usłyszeć na albumie. „Gęsty wokal”, przywodzący na myśl wielkomiejski pęd, skontrastowany jest tutaj z syntetycznym basem oraz elektroniką, która brzmi świeżo, wiosennie. Ta elektroniczna i dzika natura utworu rozjaśnia tęsknotę i naiwność, która od początku do końca dominuje w warstwie tekstowej. „Dziecinada” to pędzący smutek, podróż w głąb siebie, w poszukiwaniu pierwotnego uczucia, z nadzieją, że to uczucie rzeczywiście istnieje. Doskonale wydaje się to rozumieć Dorota Tylka, odpowiedzialna za grafiki oraz lyric video, towarzyszące utworowi.” – Salk

Posłuchaj utworu „Dziecinada”:

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze