21.5 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaFILMRutger Hauer nie żyje! Miał 75 lat

Rutger Hauer nie żyje! Miał 75 lat

W wieku 75 lat zmarł znany holenderski aktor Rutger Hauer. Zostawił po sobie wiele kultowych ról, międzynarodową sławę zdobył rolą w filmie „Łowca androidów” („Blade Runner” – ang.) z 1982 roku w reżyserii Ridleya Scotta.

Rutger Hauer zmarł 19 lipca 2019 roku w swoim domu w po krótkiej chorobie w swoim domu w Beetsterzwaag w Holandii. O jego niespodziewanej śmierci poinformował jego agent – Steve Kenis. Hauer najbardziej pamiętany z roli Roya Batty’ego z „Łowcy androidów”, zostawił w swoim dorobku aktorskim wiele wspaniałych kreacji, zapisał się w historii kina świetnymi rolami w takich filmach jak: „Autostopowicz”, „Ślepa furia”, „Zaklęta w sokoła” czy „Nocny jastrząb”.

Zobacz również: Wojciech Pokora nie żyje. Miał 83 lata

Rutger Hauer był także zdobywcą Złotego Globu za drugoplanową rolę w miniserialu „Ucieczka z Sobiboru”. Holenderski aktor zagrał łącznie w ponad 150 filmach i serialach. W 2000 roku założył fundację Rutger Hauer Starfish Association, która zajmuje się walką z AIDS. Był także dwukrotnie żonaty, ze swoją pierwszą żoną Heidi Merz rozwiódł się w latach 80., a z Ineke Ten Kate był aż do swojej śmierci.

Zobacz więcej w kategorii: Wydarzenia filmowe

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze