-1.6 C
Warszawa
czwartek 7 grudnia • 2023
Strona głównaFILMTo: Rozdział 2. Jest już długo wyczekiwany zwiastun horroru!

To: Rozdział 2. Jest już długo wyczekiwany zwiastun horroru!

W sieci jest już długo wyczekiwany zwiastun kontynuacji horroru „To” z 2017 roku!

Zło po raz kolejny wyłania się z cienia w Derry, kiedy reżyser Andy Muschietti ponownie gromadzi członków Klubu Frajerów – młodych i dorosłych – w horrorze To: Rozdział 2 powracając do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Film to reżyserowana przez Muschiettiego kontynuacja entuzjastycznie przyjętego przez krytyków globalnego przeboju kasowego To z 2017 roku, który zarobił na świecie ponad 700 milionów dolarów. Horror To, który definiuje na nowo ten gatunek filmowy, a zarazem wykracza poza jego ramy, stał się częścią kulturowego ducha epoki, a także zyskał status najbardziej dochodowego horroru wszech czasów.

W związku z tym, że zło wkrada się co 27 lat do miasteczka Derry położonego w stanie Maine, film To: Rozdział 2 ponownie gromadzi jego bohaterów – z których każdy już dawno poszedł w swoją stronę, tym razem jako dorosłych, prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. James McAvoy (Split, najnowszy Glass) wciela się w postać Billa, nominowana do Oscara Jessica Chastain (Wróg numer jeden, Mama) portretuje Beverly, Bill Hader (serial HBO Barry, Między nami bliźniętami) występuje w roli Richiego, Isaiah Mustafa (serial Shadowhunters) gra Mike’a, Jay Ryan (serial Mary Kills People) wciela się w postać Bena, James Ransone (serial HBO Prawo ulicy) pojawia się jako Eddie, Bill Skarsgård ponownie portretuje kultową postać Pennywise’a, Andy Bean (Wierna, serial Starz Power) gra Stanleya. Do ról oryginalnych członków Klubu Frajerów powracają: Jaeden Martell jako Bill, Wyatt Oleff jako Stanley, Sophia Lillis jako Beverly, Finn Wolfhard jako Richie, Jeremy Ray Taylor jako Ben, Chosen Jacobs jako Mike oraz Jack Dylan Grazer jako Eddie.

Zobacz również: To – mamy zwiastun filmu! Najstraszniejszy horror tego roku?

Muschietti reżyseruje film na podstawie scenariusza autorstwa Gary’ego Daubermana (To, Annabelle: Narodziny zła) opartego na motywach powieści „To” Stephena Kinga. Za jego produkcję odpowiadają Barbara Muschietti, Dan Lin i Roy Lee. Natomiast Marty Ewing, Seth Grahame-Smith oraz David Katzenberg pełnią funkcję producentów wykonawczych.

Produkcja New Line Cinema To: Rozdział 2 trafi na ekrany tradycyjnych kin i kin IMAX 6 września 2019 roku. Film będzie rozpowszechniany na całym świecie przez Warner Bros. Pictures.

Zobacz więcej w kategorii: Horror/thriller

Zobacz również

4 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze