15.1 C
Warszawa
niedziela 1 października • 2023
Strona głównaMUZYKAROMANTIC FELLAS - "FIRST LOVER". PREMIERA SINGLA I TELEDYSKU

ROMANTIC FELLAS – „FIRST LOVER”. PREMIERA SINGLA I TELEDYSKU

Polecamy premierą singla „First Lover” zespołu Romantic Fellas, pochodzącego z debiutanckiej płyty „How To Be Romantic”. Do utworu powstał także teledysk, możliwy do obejrzenia poniżej:

Reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, animacja, scenografia, choreografia: Jagna Firek (Moving Movies)
Charakteryzacja: Sylwia Adamczyk
Oświetlenie: Michał Kałucki (Cinelight)

Zespół Romantic Fellas powstał w 2015 roku z inicjatywy Ignacego Matuszewskiego, krakowskiego producenta, pianisty i kompozytora. Jego pasja do analogowych syntezatorów i notoryczne zbieractwo sprzętów zdefiniowało brzmienie Romantic Felas nadając kompozycjom niepowtarzalny, lekko sarkastyczny charakter. Głosem zespołu został Kuba Bugała, krakowski wokalista, songwriter, który pokazał się fanom – przyzwyczajonym do jego autorskiego Further Away – z kompletnie innej strony. Do Kuby i Ignacego dołączyli Jacek Długosz – gitarzysta, znany ze współpracy z Adrianem Utley’em, Beatą Banasik czy Agathą; Justyn Małodobry – basista, producent, założyciel Lennox Row, członek Stanisław Słowiński Quartet, Gadabit czy Patrick The Pan; oraz Michał Pamuła – perkusista, członek Balkanscream, TAU czy Soflow.

Profesjonalne wykształcenie oraz wieloletnia przyjaźń pozwoliły ukończyć debiutancką płytę w zaledwie 4 miesiące od założenia zespołu. Album „How To Be Romantic” powstał w domowym studio Ignacego Matuszewskiego, który był odpowiedzialny za produkcję i miks wszystkich utworów.

Zobacz również

2 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze