Williams potwierdził, że w nowym sezonie F1 2019 jednym z dwójki podstawowych kierowców będzie Robert Kubica. Na tą chwilę czekali wszyscy fani Formuły 1, a jego powrót został ogłoszony jako jeden z największych w historii tego sportu!

W zespole Williamsa w sezonie 2019 parę kierowców będą tworzyć Robert Kubica i George Russell. Robert Kubica swój debiut w Formule 1 zaliczył w 2006 roku. W swojej karierze odniósł jedno zwycięstwo, a było to w Montrealu w 2008 roku. Łącznie wziął udział w 76 wyścigach, stając na podium 12 razy. Ostatni swój wyścig w Formule 1 zaliczył w 2010 roku, a po dramatycznym wypadku, którego doznał 6 lutego 2011 roku podczas rajdu Ronde di Andora w WRC (korzystając z przerwy między sezonami Formuły 1), nikt nie dawał mu najmniejszych szans do powrotu do pełnej sprawności, a co dopiero do Formuły 1.

Zobacz również: Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową!

Kubica jednak nie poddał się, przechodził szereg skomplikowanych zabiegów medycznych i w 2012 roku wrócił do ścigania, ale jako kierowca rajdowy. Już w następnym roku został rajdowym mistrzem świata w klasie WRC-2 w swoim debiutanckim sezonie. Później spróbował swoich sił w najwyższej kategorii rywalizacji w rajdach, ale jego głównym celem był powrót do królowej sportów motorowych.

Williams po nieudanym sezonie zdecydował się całkowicie przebudować zespół. Robert Kubica ma zostać partnerem Brytyjczyka George’a Russella. Do końca obecnego sezonu Kubica jest kierowcą rezerwowym tego teamu.

Robert Kubica o swoim powrocie do Formuły 1:

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

4 Komentarze

  1. KUBICA NA PAPIEŻA!!!!

  2. Jeszcze jak zostanie mistrzem świata to powinni nakręcić,o nim film ale w Hollywood!

  3. On to jest nieśmiertelny!!

    1. On ma 7 żyć jak kot

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Norbert Foltin powraca do świata bobslei jako trener

Polski Związek Bobslei i Skeletonu od tego sezonu