-1.3 C
Warszawa
czwartek 7 grudnia • 2023
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALREEDYCJE SOLOWYCH ALBUMÓW NICKA MASONA JUŻ 31 SIERPNIA 2018 ROKU!

REEDYCJE SOLOWYCH ALBUMÓW NICKA MASONA JUŻ 31 SIERPNIA 2018 ROKU!

Już 31 sierpnia 2018 roku, ponownie na rynku pojawi się wznowienie boxu „Unattended Luggage”, w którym znajdują się trzy solowe wydawnictwa Nicka Masona, perkusisty i założyciela Pink Floyd, muzyka, który zagrał na wszystkich albumach legendy rocka progresywnego. Reedycje będą dostępne zarówno na winylu, jak i na płytach kompaktowych.

Wspomniane płyty ukażą się ponownie po ponad 20-letniej przerwie. Chodzi o płyty Nicka „Fictitious Sports”, „Profiles” i „White Of The Eye”. „Unattended Luggage” zostanie wydany na trzech rozkładanych płytach analogowych (3 LP gatefold) oraz jako 3 CD w zamykanym pudełku. Każdy z tytułów będzie mieć osobną kopertę. Płyty zostaną też wydane w postaci plików cyfrowych oraz będą dostępne w streamingu.

„Fictitious Sports” to solowy debiut perkusisty Pink Floyd, który ukazał się w 1981 roku. Wszystkie piosenki napisała amerykańska pianistka jazzowa Carla Bley, a zaśpiewał je Robert Wyatt (wyjąwszy „Can’t Get My Motor To Start”). Album „Profiles” Nick nagrał z gitarzystą grupy 10CC Rickiem Fennem. Materiał miał premierę w lipcu 1985 roku. Wypełniły go przede wszystkim instrumentalne kompozycje. Wyjątkami były „Lie For A Lie”, w której zaśpiewali Maggie Reilly i David Gilmour, a także „Israel” z wokalami znanego z UFO Danny’ego Peyronela.

Zobacz również: Pierwszy animowany klip w historii Deep Purple!

„White Of The Eye” Mason również nagrał z Rickiem Fennem. To soundtrack do tak samo zatytułowanego angielskiego filmu. Premierę miał w 1987 roku. „Te płyty zajmują szczególne miejsce w moim muzycznym życiu. Słuchając ich ponownie po ponad 30 latach, ogromnie się cieszę, że ukazują się ponownie” – mówi Nick Mason.

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka blues/rock/metal

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze