13.4 C
Warszawa
piątek 2 czerwca • 2023
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAPrzetarcie przed Ekstraklasą i Ligą Mistrzów - GKS Góra zwycięzcą Pucharu Amp...

Przetarcie przed Ekstraklasą i Ligą Mistrzów – GKS Góra zwycięzcą Pucharu Amp Futbol Polska!

GKS Góra wygrał pierwszy w historii turniej o Puchar Amp Futbol Polska. Czwarty zespół poprzedniego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy w pierwszych zawodach 2019 roku nie dał rywalom żadnych szans. W turnieju, który jest elementem przygotowaniem do nowego sezonu ligowego obok kadrowiczów i doświadczonych zawodników pojawili się również debiutanci.

Zespół z północnej części województwa mazowieckiego był bezkonkurencyjny dla wszystkich rywali. GKS najpierw ograł pierwszy zespół Glorii Varsovia 9:1, potem pokonał Husarię Kraków 5:2, a triumf w turnieju przypieczętował zwycięstwem 4:1 nad drugą drużyną z Warszawy. – Chcieliśmy walczyć o zwycięstwo, ale nie spodziewaliśmy się go. Dobra postawa pozwala nam jednak wierzyć, że znów będziemy mogli rywalizować o mistrzostwo Polski – powiedział Artur Stolikowski, który jako kapitan GKS-u wzniósł trofeum za wygranie pierwszego w historii Pucharu Amp Futbol Polska. Turniej był bardzo udany, więc już dziś wiadomo, że w przyszłości odbędą się kolejne jego edycje.

Zobacz również: Stowarzyszenie Amp Futbol Polska z nagrodą UEFA Foundation!

W zespole GKS-u świetnie zaprezentowali się Rafał Bieńkowski, Sebastian Ziółkowski oraz Mateusz Sadłowski, który walczy o miejsce w reprezentacji Polski U-23 na lipcowy turniej w Anglii. Będą to pierwsze w historii dyscypliny zawody młodzieżowych drużyn narodowych.

GKS Góra
Mateusz Sadowski / fot. Maciej Gillert

Rozczarowywać mogą wyniki Glorii Varsovia, ale trzeba zaznaczyć, że trener Mateusz Szczepaniak dał odpocząć kilku ważnym graczom, a pozostałych zawodników podzielił na dwa równe składy, dzięki czemu nowi piłkarze i rezerwowi mogli więcej pograć. – Naszym założeniem na ten turniej było umożliwienie gry zawodnikom, którzy nie występowali w Amp Futbol Ekstraklasie i to założenie zostało zrealizowane – tłumaczy Marcin Kusiński, obrońca mistrzów Polski, którzy przygotowują się do nowego sezonu krajowych rozgrywek i pierwszej edycji Ligi Mistrzów EAFF. – Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski i w Gruzji, już w najsilniejszym składzie powalczymy o medal, a nawet o zwycięstwo – dodaje.

Podczas turnieju rozgrywanego na mniejszych niż zwykle boiskach w warszawskiej SoccerArenie, gdzie zespoły grały w pięcioosobowych składach, dobrze spisał się zespół Husarii Kraków.

Husaria Kraków amp futbol
Fot. Maciej Gillert

Powodem do satysfakcji dla wszystkich kibiców mógł być nie tylko poziom sportowy zawodów, ale również fakt, że uczestniczyło w nich kilku piłkarzy, którzy w listopadzie stawili się na zgrupowaniu Amp Futbol Polska dla nowych piłkarzy. – Cały czas staramy się docierać do nowych zawodników z całej Polski, więc bardzo nas cieszy kiedy ci nowi ampfutboliści debiutują w rozgrywkach. To jest dla nas kluczowa sprawa! – podkreśla Mateusz Widłak prezes Amp Futbol Polska.

Ponadto mecze turnieju sędziowało kilku nowych arbitrów, którzy szkolili się do prowadzenia ampfutbolowych spotkań. Zwiększenie grupy sędziowskiej jest elementem przygotowań Stowarzyszenia Amp Futbol Polska do możliwej organizacji w Krakowie mistrzostw Europy w 2020 roku. Wybór gospodarza turnieju nastąpi już na początku marca tego roku.

Puchar Amp Futbol Polska 2019:

  1. GKS Góra – 9 punktów
  2. Husaria Kraków – 6 punktów
  3. Gloria Varsovia II – 3 punkty
  4. Gloria Varsovia I – 0 punktów

Król Strzelców: Krystian Kapłon (Husaria Kraków)

Najlepszy Bramkarz: Tomasz Masłowski (GKS Góra)

Najlepszy Zawodnik: Rafał Bieńkowski (GKS Góra)

Odkrycie Turnieju: Sebastian Ziółkowski (GKS Góra)

Turniej dofinansowany został ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorzy dziękują również za wsparcie PZPN oraz SoccerArena.

Zobacz więcej w kategorii: Piłka nożna

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze