18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaFILMPRAWDZIWA HISTORIA. JEST JUŻ POLSKI PLAKAT EKRANIZACJI!

PRAWDZIWA HISTORIA. JEST JUŻ POLSKI PLAKAT EKRANIZACJI!

Roman Polański przenosi na ekran bestsellerową powieść „Prawdziwa historia” autorstwa Delphine de Vigan. Film ukaże się na ekranach polskich kin od 11 maja 2018 roku.

Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze. Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.

Zobacz także: „Prawdziwa historia” Romana Polańskiego autorstwa Delphine De Vigan

Zobacz polski plakat filmu:

Prawdziwa historia Polański
Fot. plakat filmu „Prawdziwa historia”

Reżyseria: Roman Polański („Pianista”, „Chinatown”, „Rzeź”, „Franctic” „Autor widmo”, „Dziecko Rosemary”)

Obsada: Eva Green („Casino Royale”, „Osobliwy dom Pani Peregrine”, „Mroczne cienie”), Emmanuelle Seigner („Frantic”, „Dziewiąte wrota”, „Gorzkie gody”, „Wenus w futrze”, „Motyl i skafander”), Vincent Perez („Królowa Margot”, „Po tamtej stronie chmur”, „Indochiny”)

Gatunek: thriller

Produkcja: Francja 2017

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze