11.2 C
Warszawa
niedziela 1 października • 2023
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALPOSŁUCHAJ NOWEJ PIOSENKI COLDPLAY. PREMIERA "KALEIDOSCOPE" W CZERWCU

POSŁUCHAJ NOWEJ PIOSENKI COLDPLAY. PREMIERA „KALEIDOSCOPE” W CZERWCU

To jak gwiazdka w marcu, napisała jedna z fanek po wysłuchaniu nowej piosenki grupy Coldplay. Utwór nosi tytuł „Hypnotised” i miał premierę 2 marca, w dniu urodzin Chrisa Martina – wokalisty, gitarzysty, pianisty i głównego kompozytora formacji.

Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że piosenka „Hypnotised” to część większej całości. Oddajmy głos Chrisowi Martinowi: „Witajcie. Mamy dla Was nową EP-kę, która ukaże się 2 czerwca tego roku. Nosi tytuł „Kaleidoscope” i znajdzie się na niej pięć piosenek”. Oprócz wspomnianej „Hypnotised” są to: „All I Can Think About Is You”, „Something Just Like This”, „Miracles 2” i „A L I E N S”.

– „Oto niesinglowy utwór z EP-ki, „Hypnotised” z filmową ilustracją, którą stworzyła Mary Wigmore. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba. Kocham Was, Chris Martin” – dodał Anglik. Lyric video do subtelnej, przestrzennej i nieco rozmarzonej, opartej przede wszystkim na brzmieniu fortepianu i klawiszy piosenki „Hypnotised” znajduje się na tej stronie:

Chris Martin 2 marca skończył 39 lat! Urodził się w miasteczku Whitestone, nieopodal Exeter. Na studia przyjechał do Londynu i właśnie w czasach studenckich poznał Jonny’ego Bucklanda (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), z którym w 1996 roku założył zespół Pectoralz, dwa lata później przemianowany na Coldplay. Jest zagorzałym fanem piłkarskiego klubu Arsenal Londyn, byłym mężem oscarowej aktorki Gwyneth Paltrow oraz ojcem 13-letniej dziś Apple i 11-letniego Mosesa.

Chrisowi z okazji urodzin życzymy wszystkiego najlepszego!

Poza wymienioną dwójką w kapeli są jeszcze Guy Berryman (gitara, basowa, chórki, klawisze, instrumenty perkusyjne) i Will Champion (perkusja, chórki, fortepian). Z Coldplay Chris w ciągu kilkunastu lat wydał siedem studyjnych płyt. Ostatnia z nich to multiplatynowa „A Head Full Of Dreams” z 2015 roku (podwójna platyna w Polsce). W swej karierze zdobyli ponad 60 nagród, w tym 9 statuetek BRIT, 5 MTV Video Music i 7 Grammy. Na całym świecie ich albumy znalazły ponad 80 milionów nabywców.

Przypomnijmy, że Coldplay 18 czerwca 2016 roku wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze