21 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALPOSŁUCHAJ NOWEGO SINGLA ROYAL BLOOD "LIGHTS OUT"

POSŁUCHAJ NOWEGO SINGLA ROYAL BLOOD „LIGHTS OUT”

W sieci pojawił się wyczekiwany singiel duetu Royal Blood. Piosenka nosi tytuł „Lights Out” i zapowiada drugi album zespołu. Wydawnictwo „How Did We Get So Dark?” będzie mieć premierę jeszcze przed wakacjami, 16 czerwca 2017 roku.

Mike Kerr i Ben Thatcher pracowali nad nowymi piosenkami w Burbank w Kalifornii, w dość zrelaksowanej atmosferze. – W nocy imprezowaliśmy, w dzień pisaliśmy piosenki – wyjaśnia Mike. Rezultaty? Teledysk do singla „Lights Out” można obejrzeć poniżej: 

Efektem pobytu w USA jest ponoć aż 50 utworów. Anglicy jeszcze nie ujawnili, ile spośród nich znajdzie się na albumie „How Did We Get So Dark?”. Wiemy za to, jak będzie wyglądać okładka wydawnictwa, ponieważ najprawdopodobniej to właśnie ją Mike i Ben zaprezentowali w formie muralu, a klip z jego powstawania opublikowali na swoim profilu na Twitterze. Przypomnijmy, że Royal Blood znów zagrają na festiwalu Open’er w Gdyni, a stanie się to 28 czerwca 2017 roku. Kiedy Mike (gitara basowa, wokal) i Ben (perkusja) pojawili się na Open’erze w 2014 roku, reakcje publiczności na ich muzykę były tak żywiołowe, że organizatorzy musieli później wymienić część podłogi na Alterstage.

Od 2014 roku Royal Blood stali się jednym z najpopularniejszych zespołów z Wielkiej Brytanii. Muzykę Mike’a i Bena chwalił sam Jimmy Page, legenda rocka, filar Led Zeppelin, który wybrał się na koncert młodszych kolegów po fachu. Debiutancki imienny album formacji miał premierę 25 sierpnia 2014 roku. Otrzymał nominację do Mercury Prize, zdobył szczyt brytyjskiej listy i pokrył się na Wyspach platyną. Kapela w 2016 roku nagrała piosenkę „Where Are You Now” na soundtrack do serialu „Vinyl”.

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze