21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaMUZYKAPOLACY NAGRODZENI CZESKIMI LWAMI

POLACY NAGRODZENI CZESKIMI LWAMI

Polacy nagrodzeni Czeskimi Lwami. Wybitny polski kompozytor Michał Lorenc zdobył statuetkę za muzykę do filmu „A Prominent Patient (Masaryk)”.

„Czeskie Lwy” – prestiżowe nagrody Czeskiej Akademii Filmowej zostały rozdane w sobotę wieczorem w Pradze. Wśród laureatów znalazł się m.in. Michał Lorenc za muzykę do filmu „A Prominent Patient (Masaryk)”. Film zdominował galę rozdania nagród. Zdobył aż 12 „Czeskich Lwów”, w tym za najlepszy film.

A Prominent Patient (Masaryk) – Historia szaleńca, który chciał powstrzymać wybuch drugiej wojny światowej. Jest zima 1939 roku. Nieco zwariowany czeski dyplomata Jan Masaryk ucieka do Ameryki, aby zapomnieć o tym, co ostatnio wydarzyło się w jego życiu. Niemcy napadają na Czechosłowację i Masaryk zostaje pozbawiony ojczyzny. W Ameryce próbuje zapomnieć o zdradach, które dotknęły jego i jego ojczyznę. Jednakowoż nie udaje mu się wymazać tego z pamięci. Bolesne wspomnienia towarzyszą mu na każdym roku. Gdy jest czechosłowackim ambasadorem w Londynie, nie udaje mu się uzyskać poparcia Brytyjczyków, które pomogłoby zapobiec ruinie jego ojczyzny. Z pomocą dr. Steina, niemieckiego emigranta, z zawodu psychiatry, jak i pięknej pisarki Marcii Davenport, Masaryk próbuje zwalczyć dręczące go demony i przeżyć raz jeszcze dramatyczne wydarzenia, które doprowadziły do wybuchu drugiej wojny światowej.

Na rynku dostępny jest soundtrack do tego obrazu. Na płycie oprócz kompozycji nagrodzonego Michała Lorenca, usłyszeć można muzykę autorstwa czeskiego kompozytora Kryštofa Marka.

1. Masaryk

2. Ojciec

3. Fale

4. Radio

5. Horyzont

6. Boks

7. Londyn

8. Kokaina

9. Wizje

10. Spisek

11. Zmowa

12. Opera

13. Szpital

14. Odjazd

15. Mobilizacja

16. Decyzja

17. Wspomnienie

18. Parlament

19. Rozstanie

20. Taniec

21. Night Is Waiting (Kryštof Marek)

22. Irrepressible (Kryštof Marek)

23. Just Like Then (Kryštof Marek)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze