-5.8 C
Warszawa
wtorek 5 grudnia • 2023
Strona głównaSPORTINNE SPORTYPINGPONGOWY PGE NARODOWY 2018 JUŻ 1 WRZEŚNIA! ZOBACZ JAKIE BĘDĄ ATRAKCJE!

PINGPONGOWY PGE NARODOWY 2018 JUŻ 1 WRZEŚNIA! ZOBACZ JAKIE BĘDĄ ATRAKCJE!

Już w sobotę 1 września 2018 między godziną 10.00 a 20.00 PGE Narodowy zamieni się w pingpongowe centrum nie tylko Polski, ale i całego świata. Tego dnia odbędzie się druga edycja Pingpongowego PGE Narodowego. Wydarzenie ma być zorganizowane z jeszcze większym rozmachem, niż zeszłoroczna, premierowa edycja. Dla uczczenia w sportowy sposób setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, Polski Związek Tenisa Stołowego na płycie naszego flagowego stadionu zainstaluje 100 stołów do ping-ponga. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Po wielkim sukcesie zeszłorocznego wydarzenia, wiedzieliśmy że musimy pójść za ciosem i zorganizować kolejną edycję Pingpongowego PGE Narodowego z jeszcze większą pompą. To wydarzenie ma na celu propagowanie i upowszechnianie tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży jako dyscypliny sprawiającej grającym wiele frajdy.” – powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Lucjan Błaszczyk zakończy karierę na PGE Narodowym

1 września będzie bardzo ważnym dniem dla czołowego polskiego tenisisty stołowego Lucjana Błaszczyka. Podczas Pingpongowego PGE Narodowego zakończy on swoją długą i bogatą karierę zawodniczą.

„Już nie mogę się doczekać widoku 100 stołów na płycie naszego najpiękniejszego stadionu. Będzie to dla mnie wyjątkowy dzień, który wywoła wspomnienia i zapewne nostalgiczny nastrój. Dominować będzie jednak radość, bo w wydarzeniu weźmie udział dużo osób, które uczestniczyły w mojej karierze. Jestem niezwykle szczęśliwy, że zaproszenie przyjęli moi przyjaciele – wielkie gwiazdy tenisa stołowego: Władimir Samsonow, Werner Schlager oraz Jörgen Persson. Chyba nie można sobie wyobrazić lepszego zakończenia kariery – w doborowym gronie, na pięknym obiekcie, z piękną oprawą. Oczywiście nie skończę swojej przygody z tenisem stołowym – będę realizował się na polu trenerskim”. – powiedział Lucjan Błaszczyk.

W swojej karierze Błaszczyk wywalczył 34 tytuły Mistrza Polski, zdobył 12 medali mistrzostw Europy, a także wystąpił w czterech Igrzyskach Olimpijskich.

Turniej Pingpongowych Gwiazd

O godzinie 11.30 na specjalnie zaaranżowanym stole centralnym rozpocznie się Turniej Pingpongowych Gwiazd. W szranki staną Lucjan Błaszczyk, Władimir Samsonow, Werner Schlager i Jörgen Persson. Zmagania poprzedzi losowanie par półfinałowych.

Władimir Samsonow to jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów stołowych w historii. Werner Schlager jest ostatnimi Mistrzem Świata w grze pojedynczej, który nie pochodzi z Chin (2003 rok). Jörgen Persson jest multimedalistą mistrzostw Świata i mistrzostw Europy. Wybitny szwedzki tenisista był gościem pierwszej edycji Pingpongowego PGE Narodowego. Zeszłoroczne wydarzenie wywarło na nim tak duże wrażenie, że bez wahania ponownie przyjął zaproszenie.

Turnieje dzieci i młodzieży oraz rywalizacja w kategorii OPEN

W ramach Pinpongowego PGE Narodowego zostanie przeprowadzony 6 turniejów dla dzieci i młodzieży. Dziewczynki i chłopcy rywalizować będą w kategoriach żaczka i żaka (urodzeni w 2008 roku lub później), młodziczka i młodzika (urodzeni w 2006 roku lub później) oraz kadetki i kadeta (urodzeni w 2004 roku lub później). W turnieju mogą wziąć udział dziewczęta i chłopcy nie tylko z klubów tenisa stołowego, ale także wszyscy którzy chcą tylko spróbować swoich sił w pingpongowej rywalizacji. Nie zabraknie też turnieju w kategorii OPEN, w którym nie będzie ograniczeń wiekowych i podziału na płeć.

Pingpongowy Ekspert – konkurs sprawności

Już o 10.00 każda osoba, która przyjdzie na PGE Narodowy będzie mogła rozpocząć zbieranie sprawności związanych z tenisem stołowym i technikami gry. Instruktorami i egzaminatorami będą zawodnicy oraz trenerzy Reprezentacji Polski. Na wszystkich tych, którzy zdobędą 8 sprawności czekają pamiątkowe medale. „Odkręć Reprezentanta” „Trzy szybkie z robotem”, czy „Pingpongowy trzon” to trzy z tajemniczych dyscyplin, które czekają na uczestników zabawy.

Wystawa niepodległościowa

Pingpongowy PGE Narodowy realizowany jest w ramach obchód stulecia odzyskania niepodległości. Polski Związek Tenisa Stołowego dla gości przygotował wydarzenia wystawę nawiązującą do związku historii polskich sportowców w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Patronat Honorowy

Pingpongowy PGE Narodowy objęty został honorowym patronatem Pana Jarosława Stawiarskiego, Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport HD.

Ramowy Scenariusz Pingpongowego PGE Narodowego:

9.00 – początek zapisów do turniejów

10.00 – otwarcie płyty PGE Narodowego dla uczestników i gości

10.00 – 11.30 Pingpongowy Ekspert – I tura wyzwań

10.45 – wspólne zdjęcie uczestników i gwiazd

11.00 – uroczyste otwarcie imprezy

11.00 – 15.30 turniej dziewcząt i chłopców (żak, młodzik, kadet)

11:30 – mecze gwiazd

Około 13.30 Lucjan Błaszczyk Show oraz mecze pokazowe LOTTO Superligi Tenisa Stołowego

16:00 – wręczenie nagród dla triumfatorów w turniej dzieci

14:00 – 16:30 Pingpongowy Ekspert – II tura wyzwań

14:00 – 18:30 turniej w kategorii open

17:00 – wręczenie medali dla Pingpongowych Ekspertów

19:00 – wręczenie nagród dla triumfatorów turnieju open

19:30 – zamknięcie imprezy

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze