26 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAPIŁKARZE PO AMPUTACJACH RUSZAJĄ DO TURCJI NA MISTRZOSTWA EUROPY!

PIŁKARZE PO AMPUTACJACH RUSZAJĄ DO TURCJI NA MISTRZOSTWA EUROPY!

Już w niedzielę ampfutbolowa reprezentacja Polski poleci do Stambułu, żeby walczyć o medale w pierwszych oficjalnych Mistrzostw Europy piłkarzy po amputacjach. W turnieju weźmie udział dwanaście drużyn, a mecze Polaków transmitowane będą na portalu sport.tvp.pl!

Biało-czerwoni, dzięki świetnej grze w ostatnich latach, podczas losowania fazy grupowej turnieju zostali rozstawieni z pierwszego koszyka obok takich potęg, jak Rosja (aktualny Mistrz Świata) i Turcja (najwięcej klubów i zawodników na świecie). Dzięki temu rozstawieniu Polacy razem z Włochami, Francją i Belgią trafili do grupy B, w której uchodzą za faworytów.

– Do Turcji jedziemy z nadzieją na zdobycie upragnionego medalu. – mówi Mateusz Kabała, nowy kapitan biało-czerwonych, który w 59 meczach kadry zanotował 26 goli i 28 asyst – W roli faworyta naszej grupy czujemy się bardzo dobrze i mam nadzieję że swoją grą udowodnimy, że zasługujemy na to miano – dodaje.

Skład reprezentacji Polski znacznie zmienił się od, zakończonej dużym sukcesem, ostatniej imprezy mistrzowskiej, na co wpływ miał dynamiczny rozwój klubów oraz ligi – Amp Futbol Ekstraklasy, który znacząco wzmocnił konkurencję o miejsce w reprezentacji.

– Tylko sześciu zawodników z obecnej kadry było na Mistrzostwach Świata w Meksyku gdzie dosłownie otarliśmy się o medale – zauważa trener Polaków Marek Dragosz – Od tamtego czasu na pewno zmieniła się świadomość tej drużyny – mamy coraz większą świadomość wartości naszego zespołu, co może pomóc nam w Turcji – dodaje.

Reprezentacja poleci do Stambułu wzmocniona nie tylko nową rolą faworyta, ale również nowym Partnerem, którym została Fundacja Sport Twoją Szansą. Pomaga ona sportowcom, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie kontynuować kariery lub wziąć udziału w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest jej głównym sponsorem.

– Zarówno STS, jak i fundacja wspierają cały polski sport. Naszym celem jest pomoc utalentowanym sportowcom, którzy napotykają na trudności w realizowaniu swoich pasji sportowych. Liczymy, że Biało-czerwoni ampfutboliści również zajmą wysoką pozycję w trakcie turnieju w Turcji – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

– Stały rozwój, ciągłe parcie do przodu i pasja cechują nie tylko naszych zawodników, ale również nas – organizatorów  – mówi Mateusz Widłak prezes polskiej i europejskiej federacji ampfutbolu – Właśnie dlatego bardzo cieszy nas nawiązanie współpracy z Fundacją oraz z TVP Sport, które pomogą nam w promocji drużyny oraz idei.

TVP Sport nie tylko pokaże mecze Polaków na swoim portalu, ale również wyśle do Turcji ekipę, która relacjonować będzie turniej.

– Cieszę się, że coraz więcej ludzi dostrzega wartość tego co robimy. Dziennikarzy TVP Sport zakwaterujemy w tym samym ośrodku, w którym będzie mieszkać nasza drużyna i można powiedzieć, że włączymy ich do sztabu reprezentacji na czas turnieju. Wszystko po to, żeby nasi kibice, mimo dużej odległości mogli być z nami najbliżej jak to możliwe – mówi Widłak.

– Transmisje na żywo ze wszystkich naszych meczów na Mistrzostwach Europy, to na pewno świetna sprawa dla kibiców oraz nagroda za ogromny rozwój ampfutbolu w naszym kraju, a także za wyniki, jakie w ostatnim czasie osiągnęliśmy – dodaje Dragosz.

Mistrzostwa Europy dla naszej reprezentacji rozpoczną się we wtorek, 3. października, kiedy to biało-czerwoni zmierzą się z doświadczonymi Francuzami. Dzień później Polacy zagrają z Belgami, którym kilka lat temu pomagali zakładać pierwszą drużynę. Fazę grupową zakończy czwartkowy mecz z Włochami, którzy znają się z naszymi zawodnikami bardzo dobrze.

Po fazie grupowej nastąpi losowanie, które wyłoni pary ćwierćfinałowe. Wyjście z grupy i ewentualne zwycięstwo w 1/4 przybliży Polaków do tak upragnionej strefy medalowej. Nasi kadrowicze liczą, że przy tak długim i intensywnym turnieju ważna rolę odegrają czynniki pozasportowe, które zawsze były mocną stroną biało-czerwonych.

– Atmosfera w kadrze jest świetna! – mówi bramkarz Jakub Popławski, na co dzień skrzydłowy Mazovii Mińsk Mazowiecki. – Gra w reprezentacji to dla mnie wielki zaszczyt. Bardzo ciężko pracowaliśmy szykując się do tych mistrzostw, jestem pewien że każdy z nas da  z siebie wszystko i nie odpuści nawet jednej minuty. Jestem pewien, że wrócimy do Polski z medalami!

European Amputee Football Championship 2017

1-10 października, Stambuł – Riva

Grupa A: Turcja, Hiszpania, Niemcy, Gruzja
Grupa B: POLSKA, Włochy, Francja, Belgia
Grupa C: Rosja, Anglia, Irlandia, Grecja

Plan meczów reprezentacji Polski:
3.10 godzina 11:30 Polska v  Francja,
4.10 godzina 14:00 Polska v  Belgia,
5.10 godzina 14:00 Polska v  Włochy.

Partnerem Głównym Reprezentacji Polski jest: Ottobock Polska

Partnerzy Reprezentacji Polski: PZPN, Fundacja Sport Twoją Szansą, NIKE

Oficjalni Dostawcy: Nutrilite, Mikirad, Clifford Chance, Uhlsport, SoccerArena

Organizacje Partnerskie: Fundacja Aniołów Miłosierdzia, Fundacja Piłka jest Piękna, MOS Cetrum.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze