6.6 C
Warszawa
poniedziałek 22 kwietnia • 2024
Strona głównaFILMPIERWSZY W HISTORII FILM Z UDZIAŁEM PAPIEŻA - TAM, GDZIE MIESZKA BÓG

PIERWSZY W HISTORII FILM Z UDZIAŁEM PAPIEŻA – TAM, GDZIE MIESZKA BÓG

„Jesteście najcenniejszym skarbem, o który musimy się zatroszczyć” –  to przesłanie Papieża Franciszka dla najmłodszych. Z myślą o nich powstał film przygodowy, w którym wystąpił Papież.

„Tam, gdzie mieszka Bóg” to pierwszy w historii film z udziałem Papieża. To oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze. Podnosząca na duchu, zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie i przepięknie sfilmowana w malowniczych plenerach Patagonii. „Nasz film wyrósł z pragnienia Papieża Franciszka, aby przez film przekazać dzieciom wiadomość od Jezusa” –  mówi współreżyserka, Graciela Rodriguez.

Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. A przede wszystkim zrozumieją, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.

Zobacz również: Papież Franciszek wspiera „Przyrzeczenie”

„Papież Franciszek zawsze powtarza, że musi dotrzeć ze swoim przesłaniem do wszystkich. Doskonale zdaje sobie sprawę, że dzieci uwielbiają oglądać filmy. Jest bardzo nowoczesną osobą” – dodaje producent, Andrea Iervolino. „Możliwość sfilmowania Papieża była przejmującym doświadczeniem. To wspaniały człowiek, który pomógł nam, by w ten sposób pomóc światu. Rocznie produkujemy nawet do dziesięciu filmów z wielkimi gwiazdami… Ale to nie jest tylko film. To coś naprawdę szczególnego” – podsumowuje.

Tam, gdzie mieszka Bóg kadr
Fot. kadr z filmu „Tam, gdzie mieszka Bóg”

Przed projekcją „Tam, gdzie mieszka Bóg” Papież Franciszek napisał list, który wyjaśnia ogromne znaczenie tego projektu. Pisze w nim: „Dziękuję za waszą odwagę. Jestem przekonany, że film ten będzie małym ziarenkiem, ale podobnie jak ziarno gorczycy, o którym mówi Ewangelia, będzie ono wzrastać”.

Uroczysta premiera odbyła się w Watykanie na prośbę samego Papieża, który wierzy, że kino może być znakomitym medium do rozprzestrzeniania katolickich wartości wśród wszystkich, a przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży.

„Tam, gdzie mieszka Bóg” w kinach od 20 kwietnia 2018 roku!

Produkcja: Argentyna, 2017

Reżyseria: Graciela Rodriguez Gilio, Charlie Mainardi

Scenariusz: Graciela Rodriguez Gilio

Obsada: Cory Gruter-Andrew („Okja”, „Legends of Tomorrow”, „Fargo”), Kyle Breitkopf („Cudowny chlopak”, „Rafcio Śrubka”, „The Whispers”), Emma Duke („Lalaloopsy”, „Dear Santa”), Aiden Cumming-Teicher („The Chorus”), Papież Franciszek

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze