28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaMOTOPIERWSZA TESLA ITAXI NA POLSKICH DROGACH. DOKĄD ZMIERZA FIRMA?

PIERWSZA TESLA ITAXI NA POLSKICH DROGACH. DOKĄD ZMIERZA FIRMA?

Pierwsza Tesla wśród polskich taksówek przemierza ulice Warszawy już od ponad tygodnia. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród klientów iTaxi, ale również wszystkich innych osób zainteresowanych innowacjami i rozwojem elektromobilności w Polsce.

Dlaczego aplikacja iTaxi zdecydowała się na zakup najbardziej nowoczesnego auta elektrycznego na świecie oraz w jaki sposób można je zamówić? Premiera nowego auta w ofercie iTaxi – Tesli S P85+ – miała miejsce 28 lutego. Pierwsza tak innowacyjna taksówka na polskich drogach jest odpowiedzią na postępującą technicyzację i elektryfikację branży transportowej. Nowe auto w ofercie iTaxi to również kolejne udogodnienie dla coraz bardziej wymagających klientów.

– Ekologiczne taksówki powoli zdobywają popularność w krajach Europy Środkowej i Zachodniej. Najbardziej popularnym modelem samochodu elektrycznego wykorzystywanego w firmach taksówkarskich za granicą jest właśnie Tesla S. Zasięg tego modelu na jednym ładowaniu przekracza według producenta 600 km, a rekord wynosi 885,62 kilometra. Obecnie jest to jedyny samochód elektryczny, którego zasięg pozwala na swobodne wykonywanie zawodu taksówkarza – mówi Martyn Szczepankowski, Dyrektor Floty iTaxi.

Zobacz również: Hyundai prezentuje całkowicie nowy model Santa Fe

iTaxi postawiło na intensywny rozwój w segmencie premium i zapowiada, że wkrótce w ofercie pojawią się kolejne Tesle, co dodatkowo podniesie jakość świadczonych przez firmę usług. iTaxi jest również pierwszą w Polsce firmą taksówkarską, która oferuje swoim kierowcom dostęp do tak innowacyjnych pojazdów. Auta prowadzone są przez najbardziej zaangażowanych, lojalnych i wysoko ocenianych przez klientów taksówkarzy.

– Chcemy być proekologiczni i korzystać z innowacyjnych technologii. Wierzymy, że inwestycja we flotę elektrycznych samochodów premium pozwoli nam podnieść standardy naszych usług i zapoczątkować trend promujący ochronę środowiska. Tesla S to zdecydowanie najlepszy, najbardziej komfortowy oraz najbardziej nowoczesny samochód elektryczny na świecie, który w wielu krajach wykorzystywany jest nie tylko do użytku prywatnego, ale również jako taksówka. Polska nie może pozostawać w tle pod względem rozwoju elektromobilności. Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy wprowadzić na polskie ulice to auto jako pierwsi i że wkrótce nasza oferta zostanie uzupełniona o kolejne egzemplarze – mówi Lech Kaniuk, Prezes Zarządzający iTaxi.

Zobacz także: Mazda Vision Coupe nagrodzona jako najpiękniejszy model koncepcyjny

Pierwszą w Polsce taksówkę marki Tesla można zamówić za pomocą aplikacji iTaxi, która – jeśli znajduje się w pobliżu – jest oznaczona na mapie pineską oraz wyróżniona na liście aut w okolicy. Samochód można zamówić także poprzez centralę w opcji natychmiastowej oraz na konkretny termin za dopłatą 40 zł. Stawka za kilometr dla wszystkich klientów wynosi 2,40 zł/km. Teslę można również wynająć na godziny przy opłacie 120 zł/h za 30 km w I strefie Warszawy.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze