21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaGRYPeople Can Fly leci na podbój Ameryki i otwiera studio w Nowym...

People Can Fly leci na podbój Ameryki i otwiera studio w Nowym Jorku

Polski niezależny producent gier, studio People Can Fly, ogłosiło dziś kolejny etap swojej zagranicznej ekspansji. Czwarty oddział „Lotników” został otworzony w Nowym Jorku.

W tym momencie People Can Fly to już ponad 200 pracowników w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Studio, założone w 2002 roku, to znana na całym świecie marka, która wsławiła się współtworząc serię Gears of War czy tworząc Bulletstorm. Deweloperzy pracują aktualnie nad zupełnie nową wysokobudżetową produkcją, która zadebiutuje na rynku pod sztandarem międzynarodowego wydawcy – Square Enix.

People Can Fly New York prowadzone przez Davida Grijnsa (szef studia) i Rolanda Lesterlina (producent wykonawczy) składa się z 30 utalentowanych deweloperów, którzy do tej pory pracowali w takich znanych studiach jak: Avalanche, Activision Blizzard, Ninja Theory czy Eidos Montreal. Zespół managerski w 2011 roku współtworzył Avalanche Studios New York, a w 2016 roku – Defiant Studios.

Zobacz również: People Can Fly i Square Enix prezentują „Outriders”

To niesamowity okres w historii People Can Fly – komentuje Sebastian Wojciechowski, CEO People Can Fly – Wraz z otwarciem naszego nowojorskiego studia przekroczyliśmy liczbę 200 pracowników. Przyśpieszy to rozwój naszego projektu AAA, który tworzymy ze Square Enix. Jednocześnie PCF ma teraz bardzo strategiczną „bazę” w jednym z największych miast świata, dzięki czemu możemy przyciągnąć talenty najwyższego kalibru. David i Roland mają na koncie fantastyczne osiągnięcia w budowaniu i zarządzaniu zespołami składającymi się z wysokiej klasy specjalistów. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nimi wraz z naszymi istniejącymi studiami w Wielkiej Brytanii i w Polsce.

Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z Sebastianem, od razu mogliśmy stwierdzić, że podzielamy tę samą wizję – komentuje David Grijns, szef studia People Can Fly New York. – Sebastian od razu dostrzegł wyjątkowe możliwości, które niesie ze sobą nasz zespół. Jesteśmy zachwyceni grą, którą People Can Fly zajmuje się przez kilka ostatnich lat. Jesteśmy także bardzo szczęśliwi, że od teraz możemy być częścią PCF i pracować ramię w ramię z niesamowitymi zespołami w Warszawie, Rzeszowie oraz Newcastle. Cieszymy się również, że spotkamy się z naszymi starymi przyjaciółmi ze Square Enix.

Przedstawiciele People Can Fly będą uczestniczyć w zbliżających się targach E3 2019. Aktualnie prowadzone są rekrutacje na rozmaite stanowiska we wszystkich lokalizacjach. Aby uzyskać więcej informacji i zapoznać się ze szczegółami, odwiedź peoplecanfly.com/career.

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze