14.6 C
Warszawa
piątek 12 kwietnia • 2024
Strona głównaFILM"PAULO COEHLO. NIESAMOWIATA HISTORIA" W KINACH OD 25 LISTOPADA

„PAULO COEHLO. NIESAMOWIATA HISTORIA” W KINACH OD 25 LISTOPADA

„Paulo Coelho. Niesamowita historia” (ang. „Paulo Coehlo’s Best Story”) w polskich kinach od 25 listopada! Film ten to wzruszająca, mądra i mało znana historia życia jednego z najbardziej popularnych pisarzy wszech czasów.

Książki tego brazylijskiego autora przetłumaczono na 80 języków i sprzedano w nakładzie 165 milionów egzemplarzy w 150 krajach. Film Daniela Augusto przedstawia losy twórcy „Alchemika” i „Pielgrzyma” od pełnych buntu i poszukiwań początków aż po sam szczyt wybitnej kariery. W roli tytułowej wielokrotnie nagradzany Júlio Andrade. Biografia Paulo Coelho mogłaby z powodzeniem stać się materiałem na jego najlepszą książkę.

Buntownik, wizjoner, gwiazda rocka, ale przede wszystkim: pisarz. Fascynująca historia Paulo Coelho zaczyna się o wiele wcześniej niż wydanie jego pierwszej książki. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60tych i 70tych. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock’n’rolla stworzyły człowieka, którego książki pokochał cały świat.

Gatunek: biograficzny/ dramat

Produkcja: Brazylia/ Hiszpania 2014

Reżyseria: Daniel Augusto

Scenariusz: Carolina Kotscho

Obsada: Júlio Andrade („Bezpański pies”, „Człowiek, który kopiował”), Ravel Andrade, Paz Vega („Porozmawiaj z nią”, „Grace księżna Monako”, „Przelotni kochankowie”), Fabiana Gugli („Miasto ślepców”), Enrique Diaz („Dom z piasku”, „Carandiru”), Fabíula Nascimento

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze