-3.9 C
Warszawa
sobota 2 grudnia • 2023
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALPAUL WELLER, JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH LEGEND BRYTYJSKIEGO ROCKA, PREZENTUJE NOWY ALBUM TRUE...

PAUL WELLER, JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH LEGEND BRYTYJSKIEGO ROCKA, PREZENTUJE NOWY ALBUM TRUE MEANINGS!

Paul Weller, jedna z największych legend brytyjskiego rocka, przedstawia swój czternasty studyjny materiał. Płyta nosi tytuł „True Meanings”.

Jak zapewnia artysta, „True Meanings” to płyta wyjątkowa w jego ogromnym już dorobku. Na żadnej wcześniejszej nie było tyle tak zróżnicowanych emocjonalnie, perfekcyjnie dopracowanych orkiestracji. Paul skończył w maju 2018 roku 60 lat, nie przestaje poszukiwać nowych inspiracji i wciąż realizuje swoje marzenia. Jednym z tych właśnie zrealizowanych jest płyta „True Meanings„. Nigdy wcześniej Weller nie współpracował z tyloma gośćmi przy jednym albumie. Wśród nich są Rod Argent z The Zombies (organy Hammonda w „The Soul Searchers”, fortepian i Mellotron w „White Horses”), folkowe legendy Martin Carthy i Danny Thompson (gitara i kontrabas w „Come Along”), Little Barrie (solo gitarowe w „Old Castles”), Lucy Rose (chórki w „Books”). Słychać na płycie także Noela Gallaghera!

Zobacz również: Rich Robinson powraca z nowym zespołem!

Za tekst do czterech piosenek z albumu odpowiadają wyjątkowi artyści. Connor O’Brien z Villagers jest autorem tekstu do „The Soul Searchers„. Słowa do „Bowie„, „Wishing Well” i „White Horses” to dzieło Erlanda Coopera z Erland & The Carnival.  Produkcją większości „True Meanings” zajął się Paul Weller. Wyjątkami są „The Soul Searchers” (Paul i Conor O’Brien) oraz „Movin On” (Weller i White Label).  Całość podkładów nagrano w zaledwie trzy tygodnie w należącym do Paula Black Barn Studio. Później dodano do nich orkiestracje.

Zobacz kulisy tworzenia albumu „True Meanings”:

Tracklista „True Meanings”:
1. The Soul Searchers
2. Glide
3. Mayfly
4. Gravity
5. Old Castles
6. What Would He Say?
7. Aspects
8. Bowie
9. Wishing Well
10. Come Along
11. Books
12. Movin On
13. May Love Travel With You
14. White Horses

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka blues/rock/metal

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze