9.2 C
Warszawa
wtorek 23 kwietnia • 2024
Strona głównaFILMDRAMAT • OBYCZAJOWYObsypany nagrodami Szczęśliwy Lazzaro w kinach na Dzień Kobiet!

Obsypany nagrodami Szczęśliwy Lazzaro w kinach na Dzień Kobiet!

Nowy film wielokrotnie nagradzanej autorki „Cudów” Alice Rohrwacher, w którym jedną z głównych ról zagrała siostra reżyserki, równie utalentowana Alba Rohrwacher.

„Szczęśliwy Lazzaro” zdobył wiele nagród na światowych festiwalach, m.in. za najlepszy scenariusz na ostatnim festiwalu w Cannes. Film to oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego koncentruje się wokół spotkaniu Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni. Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego.

Zobacz również: „Tajemnice Joan” w reżyserii Trevora Nunna trafi do polskich kin 14 czerwca 2019 roku

Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzaro, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie. Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu Lazzaro trafi także do wielkiego miasta…

Szczęśliwy Lazzaro – polski zwiastun filmu:

Szczęśliwy Lazzaro plakat
Fot. polski plakat filmu „Szczęśliwy Lazzaro”

Zobacz więcej w kategorii: Film obyczajowy/dramat

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze