21.1 C
Warszawa
czwartek 18 lipca • 2024
Strona głównaFILMAKCJA • SCIENCE-FICTIONNUMER 7. OPOWIEŚĆ NA GRANICY KINA AKCJI I SCIENE-FICTION

NUMER 7. OPOWIEŚĆ NA GRANICY KINA AKCJI I SCIENE-FICTION

Nastolatek odzyskuje przytomność w wagonie metra nie pamiętając jak się tam znalazł i kim jest. Nie jest w stanie przypomnieć sobie niczego, co dotyczy przeszłości, wszystko zdaje się być wielką niewiadomą.

„Numer 7” to trzymająca w napięciu opowieść będąca obrazem ludzkiej walki o przetrwanie. W roli głównej genialny David Kross znany z filmu „Lektor”, nominowany do prestiżowej nagrody Jupiter Award 2016 dla Najlepszego Niemieckiego Aktora.

Zobacz polski zwiastun filmu:

Reżyseria – Özgür Yıldırım

Scenariusz: – Plipip Delmaar, Marco van Geffen, Özgür Yıldırı

Produkcja – Dorothe Beinemeier, Joost de Vries, Daniel Hetzer, Hermann Joha, Marcos Kantis, Kay Niessen, Leontine Petit

Özgür Yıldırım – niemiecko-turecki twórca, absolwent reżyserii w Hamburg Media School Jego pierwszy film fabularny „Chiko” (2007) pokazano premierowo podczas MFF w Berlinie (2008) i 4-krotnie nominowano do German Film Awards m.in. w kategorii Najlepszy Film Fabularny i Najlepszy Scenariusz. Kolejną produkcję „Blutzbrüdaz“ (2011), w której wystąpił znany niemiecki rapper i producent muzyczny Sido (Paul Hartmut Würdig), w Niemczech obejrzało łącznie 528 834 osób, z czego 128 139 w pierwszym weekendzie premierowym. W sierpniu 2015 r. O. Yildirim rozpoczął pracę nad trzecim filmem fabularny „Boy 7” inspirowanym powieścią Mirjam Mous.

„Reżyser o wyprzedził oryginalną postać i przeniósł historię z USA do Niemiec, dołączając nowe postaci, które nadały produkcji więcej głębi”. Film wprowadza oglądających w kilka wymiarów życia bohatera: retrospektywny, równoległy i poza czasem, zaś pracę kamery można porównać do międzynarodowych produkcji.” – Ronny Dombrowski, cinetastic.de

„Dobra obsada i doskonałe aktorstwo, postaci pokazane bez banału i oczywistości”. – Jaschar L. Marktanner, diefilmguckerin.de

„Reżyser w ciekawy sposób pokazuje Film w oryginalny sposób stawia pytania o indywidualność w myśleniu i działaniu wobec bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Rok produkcji: 2015

Czas trwania: 108 minut

Wiek: 12+

Zobacz plakat filmu:

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze