Dla uczczenia Światowego Dnia Land Rovera, Land Rover ogłosił, że nowy Defender jest już w końcowej fazie testów terenowych. Auto testowane jest z grupą Tusk Trust w Kenii.

Prototyp Defendera w ramach 15-letniej współpracy Land Rovera z Tusk Trust, posiada unikalny kamuflaż nawiązujący stylem do Borana Conservancy, organizacji non-profit zajmującej się ochroną środowiska naturalnego. Prototyp będzie mocno eksploatowany, będzie holował ciężkie ładunki przedzierając się przez rzeki w rezerwacie o powierzchni 14 000 hektarów.

Zobacz również: Bracia Collins odrestaurują auto dla Toma Hanksa

Zanim nowy Land Rover Deefnder zadebiutuje publicznie w tym roku, będzie musiał zdać ponad 45 000 testów indywidualnych w najbardziej ekstremalnych środowiskach na świecie. Inżynierowie Land Rovera będą testować go w 50-stopniowych upałach na pustyni, 40-stopniowym zimnie Arktyki, a także na wysokości ponad 3 tysięcy metrów w Górach Skalistych w Kolorado. Wszystko po to, aby zapewnić niezawodność Defendera w codziennym życiu, nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Nowy Defender został zaprojektowany i opracowany w Gaydon w Wielkiej Brytanii, domu światowej klasy projektowania, inżynierii i testowania Land Rovera. Nowym domem światowej produkcji Defendera będzie niedawno otwarty zakład produkcyjny w Nitrze na Słowacji.

Land Rover Defender premiera
Land Rover Defender / fot. mat. prasowy

Zobacz więcej w kategorii: Moto

1 Komentarze

  1. Samochód nie dla Polaków

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Mikrosamochody elektryczne już do wynajęcia w Warszawie!

W Warszawie dostępne są różne oferty wynajmu samochodów