9.7 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaMOTONowy Land Rover Defender już na ostatnim etapie testów

Nowy Land Rover Defender już na ostatnim etapie testów

Dla uczczenia Światowego Dnia Land Rovera, Land Rover ogłosił, że nowy Defender jest już w końcowej fazie testów terenowych. Auto testowane jest z grupą Tusk Trust w Kenii.

Prototyp Defendera w ramach 15-letniej współpracy Land Rovera z Tusk Trust, posiada unikalny kamuflaż nawiązujący stylem do Borana Conservancy, organizacji non-profit zajmującej się ochroną środowiska naturalnego. Prototyp będzie mocno eksploatowany, będzie holował ciężkie ładunki przedzierając się przez rzeki w rezerwacie o powierzchni 14 000 hektarów.

Zobacz również: Bracia Collins odrestaurują auto dla Toma Hanksa

Zanim nowy Land Rover Deefnder zadebiutuje publicznie w tym roku, będzie musiał zdać ponad 45 000 testów indywidualnych w najbardziej ekstremalnych środowiskach na świecie. Inżynierowie Land Rovera będą testować go w 50-stopniowych upałach na pustyni, 40-stopniowym zimnie Arktyki, a także na wysokości ponad 3 tysięcy metrów w Górach Skalistych w Kolorado. Wszystko po to, aby zapewnić niezawodność Defendera w codziennym życiu, nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Nowy Defender został zaprojektowany i opracowany w Gaydon w Wielkiej Brytanii, domu światowej klasy projektowania, inżynierii i testowania Land Rovera. Nowym domem światowej produkcji Defendera będzie niedawno otwarty zakład produkcyjny w Nitrze na Słowacji.

Land Rover Defender premiera
Land Rover Defender / fot. mat. prasowy

Zobacz więcej w kategorii: Moto

Zobacz również

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze