18.8 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaMOTONOWY HYUNDAI TUCSON - ŚWIATOWA PREMIERA MODELU PODCZAS TARGÓW MOTORYZACYJNYCH W NOWYM...

NOWY HYUNDAI TUCSON – ŚWIATOWA PREMIERA MODELU PODCZAS TARGÓW MOTORYZACYJNYCH W NOWYM JORKU

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, Hyundai prezentuje po raz pierwszy nowy model Hyundai Tucson – jeden z ważniejszy modeli w portfolio marki na świecie. Od momentu swojej premiery w 2015 roku, Tucson jest najlepiej sprzedającym się autem Hyundaia również w Europie.

W nowym modelu pojawiły się stylistyczne zmiany wybranych elementów nadwozia, zmieniono gamę jednostek napędowych i rozbudowano wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Zaprojektowany i produkowany w Europie, Tucson spełnia najwyższe standardy jakości, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom europejskich klientów i umacniają swoją silną pozycję na tutejszych rynkach. Nowoczesną sylwetkę Tucsona podkreśla kaskadowy grill oraz nowa architektura reflektorów LED, podwyższony zderzak, srebrna osłona pod zderzakiem przednimi nowy wzór felg.
W samochodzie zmieniono również układ tylnych świateł, a także przeprojektowano tylny zderzak i układ wydechowy.

Nowy Tucson będzie oferowany z dwoma silnikami Diesla i dwoma benzynowymi, które zostały zmniejszone i unowocześnione w zakresie emisji CO2.Najmocniejszym napędem w gamie jest jednostka Diesla 2.0 o mocy 186 KM. Ten wysoce wydajny silnik, wyposażony w napęd na cztery koła, może być połączony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów (6MT) lub opcjonalnie z nowo opracowaną, ośmiobiegową skrzynią automatyczną (8AT). Alternatywnie, klienci mogą wybierać między nowymi silnikami Diesla 1.6 o dwóch mocach: 115 KM oraz 133 KM. Oba silniki są dostępne z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła. Dla mocniejszej wersji Hyundai oferuje siedmiobiegową przekładnię dwusprzęgłową (7DCT) i wybór pomiędzy napędem na przednie lub na cztery koła. Opracowana przez Hyundai skrzynia 7DCT to nowoczesna konstrukcja wpływająca na obniżenie zużycia paliwa, ograniczenie emisji CO2oraz lepsze osiągi.

Zobacz także: Hyundai prezentuje całkowicie nowy model Santa Fe

Nowy Tucson jest również dostępny z dwoma silnikami benzynowymi. 1,6-litrowy silnik GDI z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła,ma moc 132 KM. Z kolei jednostka 1,6 T-GDI o mocy 177 KM oferowana jest z 6-biegową skrzynią manualną lub 7DCT – w obu przypadkach, z napędem przednim lub na cztery koła. Silniki spełniają nowe normy emisji spalin Euro 6c.

Dzięki najnowszym funkcjom informacyjno-rozrywkowym, nowy Hyundai Tucson umożliwia użytkownikom pozostawanie w stałej łączności. W samochodzie znalazły się m.in.:system dźwiękowy wiodącej marki Krell, bezprzewodowa ładowarka telefonów komórkowych, siedmiocalowy ekran informacyjny, obsługujący Apple CarPlay i Android Auto oraz łączność Bluetooth. Opcjonalnie, nowy Tucson może być wyposażony w ośmiocalowy system nawigacji, z mapami 3D i siedmioletnią, bezpłatną subskrypcją usług LIVE z aktualizacją informacji w czasie rzeczywistym. Urządzenia mobilne można zasilać także dzięki standardowym portom USB, z których jeden zlokalizowano z tyłu samochodu.

Zaawansowane funkcje aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania jazdy SmartSensesą zgodne z najwyższymi europejskimi standardami bezpieczeństwa. W samochodzie znalazły się:asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA), asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA), system kontroli poziomu uwagi kierowcy (DAW) i ostrzeganie o ograniczeniach prędkości (ISLW). Pakiet bezpieczeństwa obejmuje także system kamer 360° (SVM), monitorujących otoczenie pojazdu podczas wykonywania manewrów. Jeszcze lepszą widoczność na drodze zapewniają dodatkowo podwójne reflektory LED, inteligentne światła drogowe (HBA) oraz wycieraczki z czujnikiem deszczu. Korzystający z przednich czujników radarowych inteligentny tempomat (ASCC)utrzymuje stałą prędkość a także odległość przed poprzedzającym pojazdem, automatycznie przyspieszając lub hamując w zależności od potrzeby.

Zobacz zdjęcia nowego Hyundaia Tucson:

[Best_Wordpress_Gallery id=”642″ gal_title=”20180330150000″]

 

Zobacz również

1 KOMENTARZ

  1. mam tego z 2015 toku i nie mogę powiedzieć na niego złego słowa, auto ciche, ekonomiczne i do tego bardzo wygodne, do tego piękny wygląd, który w dużej mierze przyczynił się do kupienia tego samochodu 🙂

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze