7.9 C
Warszawa
środa 24 kwietnia • 2024
Strona głównaTECHNIKAGADŻETYNOWE FOTELE DLA GRACZY OD QUERSUS

NOWE FOTELE DLA GRACZY OD QUERSUS

QUERSUS E301 i G701 powstały w oparciu o opatentowaną przez polską firmę konstrukcję, podstawę której stanowi stelaż wzmocniony metalową płytą oraz siedzisko, w całości odlane z zimnej pianki mniej podatnej na odkształcenia. Fotele obszyto specjalną oddychającą tkaniną zapewniającą komfort użytkowania niezależnie od temperatury. Dodatkowo szwy oraz elementy boczne nowych foteli są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych.

Każdy fotel z linii EVOS i GEOS jest również wyposażony w zakładaną na oparcie miękką poduszkę pod głowę wykonaną z pianki memory reagującej na ciepło i nacisk ciała.

„QUERSUS to efekt naszej długoletniej pracy w branży foteli komputerowych i biurowych” – powiedział Miłosz Leśniak, współwłaściciel firmy. „Korzystając z naszych doświadczeń, przy projektowaniu linii EVOS oraz GEOS położyliśmy nacisk na wykorzystanie lepszych mechanizmów oraz materiałów od tych, które oferuje konkurencja. E301 i G701 to odpowiedź na potrzeby konsumentów, którzy poszukują alternatywy wobec foteli wykonanych z ekoskóry. Oddychająca tkanina, którą obszyto siedziska jest mniej podatna na wahania temperatur. Wraz ze zmianą materiału zdecydowaliśmy się również na zmianę wyglądu foteli, tak aby każda seria miała swój niepowtarzalny charakter” – dodał Miłosz Leśniak.

Wygoda i bezpieczeństwo

W konstrukcji foteli polskiej firmy wykorzystano zaawansowane mechanizmy, które umożliwiają dostosowanie poszczególnych elementów do wymagań użytkowników. Ergonomiczne, regulowane w 4 kierunkach – na wysokość, głębokość, szerokość i pod kątem podłokietniki, zapewniają odpowiednie wsparcie dla przedramion co zmniejsza obciążenie barków i kręgosłupa. Montowany pod fotelem mechanizm synchro pozwala na płynne i proporcjonalne odchylenie oparcia wraz z przechyleniem siedziska. Możliwa jest również regulacja oparcia na wysokości odcinka lędźwiowego. Fotele QUERSUS są proste i wygodne w montażu. Siedzisko z oparciem łączy tylko jeden element wykonany z solidnej, wzmocnionej stali. Dodatkowo fotele polskiej firmy zostały odpowiednio wyważone, tak aby możliwe było swobodne odchylenie oparcia bez obawy o utratę równowagi.

Linia EVOS została stworzona z myślą o graczach, poszukujących fotela komputerowego wykonanego z wysokiej jakości materiałów. Obszyty tkaniną model E301 jest dedykowany użytkownikom mierzącym od 160 do 180 cm wzrostu. Wysokie oparcie i krótkie siedzisko wraz z wieloma możliwościami regulacji zapewnia komfort nawet podczas długich godzin grania. Fotel ma ergonomiczny kształt dzięki lekko wyprofilowanym bokom, a geometryczne, kolorowe przeszycia i ozdobne wycięcia nadają mu futurystycznego wyglądu. Dopuszczalny maksymalny limit  obciążenia siedziska fotela wynosi 120 kg. Linia GEOS to komfortowe i solidne fotele dostosowane do wielogodzinnego korzystania z komputera. Model G701 został skierowany do wyższych użytkowników, powyżej 175 cm wzrostu. Obszyty oddychającym materiałem fotel wyposażono w głębsze siedzisko oraz mocno profilowane boki, tak aby podczas siedzenia użytkownik mógł zachować prawidłową pozycję. Całość dopełnia prosta, elegancka forma. W tym przypadku maksymalny limit obciążenia siedziska to 150 kg.

Nowa linia foteli oferuje szeroki wybór kolorystyki bocznych wstawek oraz przeszyć, a model E301 również plastikowych elementów na oparciu – od klasycznej czerni po stonowaną szarość lub intensywną czerwień. Dla bardziej wymagających użytkowników dostępna jest także możliwość personalizacji zagłówka – MyQUERSUS. Samodzielnie zaprojektowane hasło lub prosta grafika są naszywane na poduszkę przy pomocy haftu komputerowego.

Cena i dostępność

Fotele z serii GEOS – G701 są już dostępne na stronie quersus.com w cenie detalicznej wynoszącej 1599 zł. Fotel E301 z serii EVOS również można znaleźć na stronie producenta w cenie detalicznej wynoszącej 1299 zł. Więcej informacji na quersus.com oraz na Facebooku.

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze