Już 6 grudnia br. na platformie Steam (PC) wydana zostanie nowa gra logiczna – Clinically Dead. Stworzona przez jednoosobowe studio z Krakowa produkcja oferuje unikalne doświadczenia nawiązujące do stanu śmierci klinicznej, niekonwencjonalne i wymagające zagadki, a także psychodeliczną oprawę wizualną. Planowane jest także wydanie Clinically Dead na Nintendo Switch.

Clinically Dead powstawało przez ostatnie 4 lata, a za produkcję odpowiada studio Mogila Games, które tworzy Paweł Mogiła (twórca m.in. logicznej platformówki Grimind). Wydawcami są PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A. Fabuła gry dotyczy śmierci – ostatnich sekund życia oraz nienaturalnego przepływu czasu. W Clinically Dead gracz mierzy się z dziwną i zaskakującą rzeczywistością.

Zobacz również: Nowa polska gra „Professional Fishing” za darmo na PC

Decydującą rolę odgrywa manipulacja czasoprzestrzenią. W Clinically Dead samo poruszanie się wpływa na czas, a poszczególne kolory określają czas, który nam pozostał. Przykładowo, barwa niebieska oznacza czas o niskiej wartości. Czerwień to z kolei duża ilość czasu. Poruszamy się więc nie tylko w trzech standardowych kierunkach, ale też w czwartym, którym jest właśnie czas” – mówi twórca gry, Paweł Mogiła.

Jak wskazuje twórca, Clinically Dead oferuje w sumie ok. 4-6 godzin zabawy opartej na psychodelicznej rzeczywistości, manipulowaniu czasoprzestrzenią i wymagających zagadkach. „Kluczowym elementem rozgrywki jest rozwiązywanie zagadek. Aby je rozwikłać, trzeba w praktyce np. przemieszczać przedmioty czy naciskać odpowiednie przyciski. Co ważne, Clinically Dead nie jest łatwą grą” – dodaje Paweł Mogiła. Osoby, dla których kolorystyka gry mogłaby okazać się zbyt jaskrawa, mogą skorzystać z dodatkowej opcji (tzw. filtr antypsychodeliczny) i odpowiednio zmniejszyć intensywność barw.

Clinically Dead – trailer gry:

Główne cechy Clinically Dead:

  • psychodeliczna rzeczywistość;
  • manipulacja czasoprzestrzenią;
  • wymagające zagadki;
  • feeria barw;
  • unikalne doświadczenia.

Clinically Dead zadebiutuje na platformie Steam już 6 grudnia 2018 r. Planowane jest także wydanie gry na konsoli Nintendo Switch.

Clinically Dead na platformie Steam: https://store.steampowered.com/app/927840/Clinically_Dead/

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Ultra Off-Road 2019: Alaska wkrótce na Nintendo Switch

Już 25 października br. na Nintendo Switch wydany